• پنج شنبه 10 آذر 1401
  • الْخَمِيس 7 جمادی الاول 1444
  • 2022 Dec 01
یکشنبه 3 دی 1396
کد مطلب : 2009
+
-

واکنش نشریه دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله‌خامنه‌ای به طرح کنگره آمریکا

گزارش
واکنش نشریه دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله‌خامنه‌ای به طرح کنگره آمریکا

دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله‌خامنه‌ای در مطلبی با عنوان «چرا آمریکا عمود خیمه انقلاب را نشانه رفته است؟» به عملیات روانی جدید کنگره ایالات متحده درخصوص افشای دارایی‌‌های رهبران ایران واکنش نشان داد.

به گزارش فارس، کنگره‌ آمریکا چند روز قبل، در ادامه‌ طرح عملیات روانی خود علیه ایران، طرح موسوم به دارایی رهبران ایران را تصویب کرد که به موجب آن، وزارت خزانه‌داری آمریکا باید فهرست دارایی رهبران ایران از جمله رهبر انقلاب اسلامی را منتشر کند. در یکی از بندهای این طرح آمده است: «ایران به حمایت از گروه‌های تروریستی در سراسر جهان، به‌ویژه از طریق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داده است. این گروه‌ها، شامل حزب‌الله لبنان، چندین گروه شبه‌نظامی شیعه عراقی، حماس و جهاد اسلامی فلسطین هستند. ایران، حزب‌ا‌‌لله و دیگر شبه‌نظامیان شیعه به فراهم ساختن حمایت از رژیم اسد ادامه دادند، که به‌گونه‌ای چشمگیر موجب تقویت توانایی‌های رژیم، طولانی شدن جنگ داخلی سوریه و وخیم‌تر شدن وضعیت حقوق بشر و بحران آوارگان در آنجا منجر شده است.»

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مطلبی در آخرین شماره خط حزب‌الله به این طرح واکنش نشان داد و چنین نوشت: واضح است که بهانه کنگره آمریکا از انجام این طرح، آنچنان که در جملات بالا مشهود است، وحشت از نفوذ منطقه‌ای ایران در سال‌های اخیر، تحت راهبردهای کلان رهبر انقلاب است.

البته پیش از این نیز رسانه‌های غربی گزارش‌هایی در همین‌باره منتشر کرده بودند. به‌عنوان نمونه خبرگزاری انگلیسی رویترز 2سال قبل در گزارشی به این موضوع پرداخت و به‌طور مشخص ستاد اجرایی فرمان امام رحمت‌الله‌علیه، که وظیفه خدمت‌رسانی به مناطق محروم را برعهده دارد، هدف قرار داده بود. با این حال، به‌نظر می‌رسد وارد کردن این موضوع از تبلیغات به قانونگذاری در کنگره و اقداماتی از این دست، یقیناً ریشه در تحولات اخیر دارد. در این نوشته آمده است: موفقیت‌های خیره‌کننده جبهه مقاومت در ذیل یک چارچوب پرقدرت به‌نام «ولایت‌فقیه» رخ داده است که از آن می‌توان به «عمود خیمه» انقلاب و کشور تعبیر کرد؛ به برکت این چارچوب پرقدرت فکری و عملی است که سیدحسن نصرالله، سردار رشید جبهه مقاومت با افتخار اعلام می‌کند: «آمریکا برده‌هایی دارد. اشغالگران نفت، پول و گاز با برده‌ها تعامل می‌کنند. ما ولی‌فقیه داریم و با ولایت فقیه آقایی می‌کنیم.»

این خبر را به اشتراک بگذارید