• دو شنبه 13 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 21 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 04
یکشنبه 29 مرداد 1402
کد مطلب : 200490
+
-

ایستگاه خبر/بهرام افشاری کارگردان شد

ایستگاه خبر/بهرام افشاری کارگردان شد

بهرام افشاری در نخستین تجربه کارگردانی فیلم کوتاه خود، «خانه خاکستری» را ساخت. به گزارش ایرنا، فیلمبرداری فیلم کوتاه «خانه خاکستری» به تهیه‌کنندگی سیدابراهیم عامریان به‌تازگی به پایان رسیده است. «خانه خاکستری» به نویسندگی و کارگردانی بهرام افشاری، پس از گذراندن مراحل فنی، برای حضور بین‌المللی آماده می‌شود. کامبیز دیرباز، هومن حاجی‌عبداللهی، خاطره اسدی، مهدی صباغی، نیکی مظفری، کریم امینی، مونا فائزپور، علی صالحی، حیدر طلوعی‌نیا و حسین براتی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

رئیسعلی دلواری به روایت میرکریمی

رضا میرکریمی پروانه ساخت فیلم سینمایی «رئیسعلی» را گرفت و پیش‌بینی می‌شود که این فیلم که درباره سردار تنگستان رئیسعلی دلواری است، پیش‌تولیدش پاییز آغاز شود. رئیسعلی با همراهی دیگر مشروطه‌خواهان، بوشهر را از حاکمیت استبداد محمدعلی شاه قاجار خارج کرد و در سال ۱۲۸۷ خورشیدی/ ۱۹۰۸ میلادی، به درخواست ملاعلی تنگستانی و سیدمرتضی مجتهداهرمی که مخالف استبداد محمدعلی‌شاه بود، بوشهر را تصرف کرد و حدود ۹‌ماه شهر را در کنترل داشت.

خسروشاهی در بستر بیماری

خسرو خسروشاهی، دوبلور و گوینده نقش‌ها و فیلم‌های مهم سینمای جهان در بیمارستان بستری شده است. شهراد بانکی، مدیر روابط‌عمومی انجمن «گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم» از بستری‌شدن خسرو خسروشاهی، دوبلور سرشناس در بیمارستان خبر داد و به خبرنگارمهر بیان کرد: خسروخسروشاهی حدود 4روز پیش در بیمارستان آتیه تهران بستری شد و اکنون در بخش عمومی است. وی درباره دلیل بستری‌شدن خسروشاهی بیان کرد: هنوز پزشکان به‌طور قطعی از بیماری آقای خسروشاهی نگفته‌اند اما امیدواریم زودتر بهبود یابد.

نکوداشت خسرو سینایی در موزه سینما

موزه سینمای ایران با همکاری انجمن دانش‌آموختگان مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی باغ فردوس نکوداشت زنده‌یاد «خسرو سینایی» را برگزار می‌کنند. نکوداشت زنده‌یاد خسرو سینایی، کارگردان، نویسنده، آهنگساز و شاعر روز سه‌شنبه ۳۱ مردادماه ساعت‌۱۸ در سالن فردوس موزه سینمای ایران برگزار می‌شود. در این مراسم دانش‌آموختگان مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی باغ فردوس که از دانشجویان زنده‌یاد خسرو سینایی هستند نیز حضور خواهند داشت.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید