• پنج شنبه 10 آذر 1401
  • الْخَمِيس 7 جمادی الاول 1444
  • 2022 Dec 01
دو شنبه 28 شهریور 1401
کد مطلب : 171978
+
-

آماربازی

گروه فوتبال360 با همکاری سایت متریکا تیم منتخب 6هفته ابتدایی لیگ برتر را معرفی کرده که 7باشگاه مختلف در آن نماینده دارند. نکته جالب درباره تیم منتخب لیگ آن است که فقط یک بازیکن از این تیم در جمع اردونشینان تیم ملی حضور دارد (سیدحسین حسینی) و سایر منتخبان لیگ جایی در تیم ملی ندارند.  از 11بازیکن این تیم 4نفر خارجی هستند و نمی‌توانستند جایی در تیم ملی ایران داشته باشند. از جمع 7بازیکن باقیمانده پیمان رنجبری و سامان نریمان‌جهان اصلا به تیم ملی دعوت نشده بودند و سعید صادقی، آرمین سهرابیان و رضا اسدی بعد از دعوت اولیه خط خوردند. میلاد زکی‌پور  که گفته می‌شد در لیست اسکوچیچ حضور داشته و پاسپورتش را برای دریافت ویزا تحویل داده  است در لیست کی‌روش جایی نداشت.

پرسپولیس، استقلال، تراکتور و نفت مسجدسلیمان 4تیمی هستند که هر کدام 2بازیکن در جمع نفرات منتخب لیگ دارند. از تیم پرسپولیس سعید صادقی با میانگین امتیاز 7.10در خط میانی تیم منتخب قرار گرفته و یورگن لوکادیا هم با امتیاز 7.52 بهترین مهاجم و بهترین بازیکن 6هفته ابتدایی بوده است. از استقلال علاوه بر حسین حسینی، کوین یامگا هم در جمع نفرات برتر حضور دارد و مدافع راست تیم منتخب لیگ است. رضا اسدی و ریکاردو آلوز نمایندگان تراکتور هستند که عناوین بهترین گلزن و بهترین گل‌ساز تراکتور را  نیز دارند. و اما نفت مسجدسلیمان که میهمان ناخوانده در جمع برترین‌ها است پیمان رنجبری و سامان نریمان‌جهان را در بین منتخبان 6هفته اول دارد و البته رضا دهقانی هم فاصله بسیار کمی با حضور در این تیم داشت.

و اما تیم‌هایی که هر کدام‌یک نماینده در تیم منتخب 6هفته ابتدایی دارند؛ گل‌گهر، فولاد و سپاهان این 3تیم هستند و همه بازیکنان این تیم‌ها نیز در خط دفاعی حضور دارند. میلاد زکی‌پور (سپاهان) که در بسیاری از بازی‌ها امید نورافکن را نیمکت‌نشین کرده با نمره 6.87 بهترین مدافع چپ لیگ بوده است. زوج دفاع میانی نیز با موسی کولیبالی از فولاد و آرمین سهرابیان از گل‌گهر شکل می‌گیرد. میانگین نمرات سهرابیان 7.02 و معدل نمرات کولیبالی 6.99 بوده است. نزدیک‌ترین مدافع به این دو نفر که شانس حضور در تیم منتخب را با اختلافی نزدیک از دست داده محمد قریشی (ذوب‌آهن) با نمره 6.92 بوده است.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید