• سه شنبه 16 خرداد 1402
  • الثُّلاثَاء 17 ذی القعده 1444
  • 2023 Jun 06
دو شنبه 26 مهر 1400
کد مطلب : 143153
+
-

تصاویر برگزیده یک جشنواره

تصاویر برگزیده یک جشنواره

مرضیه موسوی

هنوز تعدادی از تابلوهای عکس، روی زمین باقی مانده و یکی از کارکنان برای نصبشان دنبال جای مناسب است. آثار منتخب در جایگاه ویژه و دیگر آثار به‌ترتیب امتیازدهی داوران، کنار آنها نصب می‌شوند.


علی ذوالقدری، نفر اول

برجی باشکوه، اما ساده
«علی ذوالقدری»، نفر اول جشنواره قاب‌های آزادی است که سبک «مینیمالیسم» در عکاسی را نزدیک به 2 سال است به‌صورت حرفه‌ای دنبال می‌کند. سبکی که به نظر او با همه شکوه در سادگی و زیبایی برج آزادی به خوبی دیده می‌شود. ذوالقدری می‌گوید: «همیشه، برج آزادی در نظرم شکوهِ ساده‌ای دارد که چشم را نوازش می‌دهد. علاقه‌مند بودم این شکوهِ ساده را از معماری و زیبایی گرفته تا هویت و فرهنگ، در عکس‌هایم نشان دهم. عکس‌هایی که مدتی بعد به جشنواره قاب‌های آزادی ارسال کردم تا دیگران نیز آن را به تماشا بنشینند.»ذوالقدری می‌افزاید: «برج آزادی می‌تواند بی‌نهایت قاب و عکس از دید هر شهروند و گردشگر داشته باشد. قاب‌هایی که هریک برای خودش تاریخی هستند. برگزاری این جشنواره‌ها و مسابقه‌ها می‌تواند ضمن گسترش دید هنری افراد، به هنر شهری نیز کمک کند تا نمای بصری محله‌ها و شهر، اصالت پیدا کند.»


حمیدرضا امیری متین، نفر دوم  

برپایی نمایشگاه «سفرنامه آزادی‌»
«حمیدرضا امیری متین»، نفر دوم جشنواره قاب‌های آزادی است. 15 سال است عکاسی می‌کند و المان‌ها و نمادهای شهری، موضوع اصلی قاب‌های عکس او هستند. ساکن شهرستان بهار از توابع استان همدان است. گردشگری که زیبایی‌هایی برج آزادی را در 4 اثر ارسالی خود به دبیرخانه جشنواره، ثبت کرده است. عکس برگزیده او مربوط می‌شود به نمایی از پسربچه‌ای که میان شمشادهای حاشیه سبز میدان آزادی به دنبال گمشده‌ای است، برج آزادی در بالا دست آن خودنمایی می‌کند. امیری متین در این‌باره می‌گوید: «عکاسی از برج آزادی، اتفاقی هر وقت که به پایتخت و منطقه 9 می‌آییم از برج آزادی عکاسی می‌کنم. اتفاقی که از آن لذت می‌برم و شاید روزی نمایشگاهی با عنوان سفرنامه آزادی با عکس‌های مرتبط به آن، برپا کنم.»


فرناز دمنابی ، نفر سوم  

 علاقه‌مند به معماری برج
«فرناز دمنابی»، نفر سوم جشنواره قاب‌های آزادی است. کارشناس ارشد عکاسی که سال‌ها از فعالیت حرفه‌ای‌اش در حوزه عکاسی می‌گذرد. دمنابی 4 اثر با موضوع برج آزادی به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بود که از میان آنها، یک اثر توانست نظر هیئت داوران را به خود جلب کند. او در این ارتباط می‌گوید: «در یکی از شبکه‌های مجازی، تبلیغات این جشنواره را دیدم و تصمیم گرفتم با توجه به علاقه زیادی که به معماری برج آزادی داشتم، با گرفتن عکس‌های محتوایی در جشنواره شرکت کنم.


چند روزی کارم این شده بود که به میدان آزادی بیایم و در پی شکار لحظه باشم. زاویه‌ها و نماهای مختلفی را بررسی کردم و بیش از چند صد عکس از برج آزادی برداشتم تا اینکه بالاخره چند تایی از آن عکس‌ها را پسندیدم. البته قبلاً هم از برج آزادی عکاسی کرده بودم و عکس‌های خوبی گرفته بودم.» دمنابی ادامه می‌دهد: «برج آزادی در برف زمستانی و چند نما از پشت‌بام آن، مجموع عکس‌هایی بودند که در نهایت به جشنواره ارسال کردم».

این خبر را به اشتراک بگذارید