• دو شنبه 7 آذر 1401
  • الإثْنَيْن 4 جمادی الاول 1444
  • 2022 Nov 28
یکشنبه 25 مهر 1400
کد مطلب : 143079
+
-

تلاش ناموفق رولینگ در نوشتن داستان‌برای بزرگسالان

ادبیات
تلاش ناموفق رولینگ در نوشتن داستان‌برای بزرگسالان

 جی.کی.رولینگ، نویسنده مشهور انگلیسی و خالق مجموعه کتاب‌های پرفروش هری‌پاتر و مدرسه جادوگری به تازگی گفته است در سال‌هایی که مشغول نوشتن نخستین جملات کتاب هری پاتر بوده، داستان‌ها و رمان‌های ناموفقی برای بزرگسالان نوشته که بعد از مدتی آنها را نیمه‌کاره رها کرده است.  رولینگ در مصاحبه با روزنامه تایمز انگلیس گفته است: در روزهایی که ایده نوشتن هری پاتر در ایستگاه قطار لندن به ذهنم رسید در حال نوشتن رمانی با عنوان «لطیفه خصوصی» بودم که بعد از مدتی آن را رها کردم. بعد از اینکه از نوشتن این رمان ناامید شدم، ایده نوشتن داستانی درباره کودکان به ذهنم رسید که در سفر با قطار هری‌پاتر خلق شد.  وی گفته است: در آن سال‌ چند‌ماه مشغول نوشتن رمان لطیفه خصوصی بودم و بارها آن را رها کردم و دوباره نوشتم تا اینکه تصمیم گرفتم نوشتن داستان برای بزرگترها را رها کنم و برای کودکان قصه بنویسم.  رولینگ بعد از مجموعه داستانی هری پاتر با اسم مستعار گالبرایت، چندین رمان جنایی نوشت که با موفقیت زیادی روبه‌رو شد؛ ولی حالا دوباره با چند رمان مثل ایکاباگ و خوک کریسمس به دنیای کودکان بازگشته است.  انتشارات اسکولاستیک، ناشر آمریکایی مجموعه هری پاتر خبر داده که کتاب کودک جدید خالق هری پاتر که شخصیت‌های آن جدید و متفاوتند، درباره پسربچه‌ای به نام جک است که اسباب‌بازی مورد علاقه‌اش که یک خوک عروسکی است، گم شده، اما شب کریسمس شبی عادی مثل شب‌های دیگر نیست؛ شبی است که چیزهای گم‌شده می‌توانند پیدا ‌شوند؛ حتی عروسک‌های گم‌شده. جک با عروسک جدیدش وارد یک ماجراجویی جادویی برای پیداکردن بهترین دوست‌ گم‌شده می‌شوند و...
 رولینگ سال گذشته داستان ایکاباگ را نیز به‌صورت رایگان برای کودکان منتشر کرد که خلق تصاویر آن را به‌عهده خود مخاطبان گذاشته بود. وی داستان کتاب ایکابوگ -که ماجرای آن در مدرسه جادوگری و ساحرگی هاگوارتز اتفاق نمی‌افتد- را سال‌ها پیش برای فرزندانش نوشته بود و در سال 2020تصمیم گرفت آن را برای کودکانی که در قرنطینه مانده‌اند، رایگان منتشر کند.
 رولینگ در مصاحبه‌اش با تایمز گفته است: در سنین کمتر از 20سالگی بارها تصمیم گرفتم رمان‌هایی با موضوعات مختلف اجتماعی بنویسم که خیلی در آنها موفق نبودم. حتی رمان لطیفه خصوصی را در کنار نخستین قسمت از مجموعه هری پاتر ادامه دادم. در نهایت تصمیم گرفتم که کلاً نوشتن برای بزرگسالان را رها کنم و تمام تمرکز خود را روی هری پاتر بگذارم.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید