• پنج شنبه 1 مهر 1400
  • الْخَمِيس 15 صفر 1443
  • 2021 Sep 23
پنج شنبه 25 شهریور 1400
کد مطلب : 140656
+
-

هت‌تریک وزارت در انتخابات بی‌اثر

انتخابات فدراسیون‌های زورخانه‌ای و پرورش‌اندام با رأی دیوان عدالت اداری باطل شد؛ قبلا انتخابات فدراسیون دوومیدانی هم باطل و مجددا برگزار شده بود

با فاصله یک روز از خبر ابطال انتخابات فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، خبر رسید که انتخابات فدراسیون پرورش‌اندام هم باطل شده است. مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام 13دی‌ماه 1399به ریاست مهدی علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. در این انتخابات عبدالمهدی نصیرزاده، حسین یارمحمدیان و کاوه درودی به‌عنوان ۳نامزد نهایی با یکدیگر رقابت کردند که در پایان عبدالمهدی نصیرزاده با کسب ۲۸رای از مجموع ۴۳رای به‌عنوان رئیس جدید فدراسیون پرورش‌اندام انتخاب شد و با حکم وزیر ورزش روی صندلی ریاست نشست. اما کاوه درودی دبیر سابق فدراسیون و رقیب نصیرزاده، بلافاصله بعد از انتخابات از نحوه برگزاری مجمع انتخاباتی پرورش‌اندام شکایت کرد. دلیل اعتراض درودی حضور یکی از کاندیداهای انتخابات در رای‌گیری بوده است. به‌طوری که این کاندیدا حق رأی دادن داشته است که از نظر قانون این مسئله در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی پذیرفته نیست. منظور درودی، حسین یارمحمدیان است که در انتخابات هم نامزد بوده و هم رأی داده است! درنهایت شعبه۳۵ دیوان عدالت اداری پس از بررسی‌ و با اعلام احراز تخلف صورت‌گرفته، حکم به ابطال انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام داده است.

  ورزش‌های زورخانه‌ای
مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای نیز ۱۹خرداد1399برگزار شد که درنهایت مهرعلی باران‌چشمه با کسب ۲۲رای در مقابل ۱۹رای مجتبی جوهری، به‌عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد. پس از پایان انتخابات، مجتبی جوهری رئیس سابق فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای به همراه محمدکاظم کوهی دیگر نامزد انتخابات، با اعلام تخلف و ارائه مدارک مبنی بر چیدمان مجمع با هدف کسب رای، به دیوان عدالت اداری طرح شکایت کردند. شعبه۴۵ دیوان عدالت اداری نیز ۳۰خرداد با صدور رأی و دستور موقت، نتیجه انتخابات فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی را بی‌اثر اعلام کرد. حال با گذشت نزدیک به ۳ماه از برگزاری انتخابات، این شعبه در حکمی با تشریح کامل تخلفات صورت‌گرفته در برگزاری انتخابات، حکم نهایی خود را مبنی بر ابطال انتخابات اعلام کرده است. پیش‌تر انتخابات فدراسیون دوومیدانی هم باطل شده بود که انتخابات آن مجددا برگزار شد. به‌نظر چنین اتفاقی برای 2 فدراسیون زورخانه‌ای و پرورش‌اندام نیز دور از انتظار نیست.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :