• یکشنبه 25 مهر 1400
  • الأحَد 10 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 17
چهار شنبه 16 تیر 1400
کد مطلب : 135249
+
-

با مردم/ زمین‌های باغ افشاری تعیین تکلیف شوند


از مسئولان تقاضا داریم بعد از 30سال و حدود 40کیلوگرم نامه‌نگاری نسبت به تعیین تکلیف زمین‌های باغ افشاری پشت بیمارستان هفت‌تیر تهران اقدام کنند. سال 1370قراردادی بین شهرداری منطقه 20با 9تعاونی 1- بنیاد جانبازان 2- دارایی شهرری 3- کارگران خباز 4- کارگران نانوا 5- بیمارستان نجمیه 6- پخش و پالایش ری 7- نیروی هوایی دارایی تهران 8- تعاونی حسنین و 9- خانه‌سازی‌ شهرری منعقد شد که به موجب آن شهرداری موظف به ساخت و احداث مسکن، ظرف مدت 6‌ماه تا یک‌سال برای افراد این تعاونی‌ها شد. حدود 5600خانوار در آن زمان مبالغی بین 150تا 500هزار تومان پرداختند که فیش بانکی و مستندات آن موجود است.‌ اما متأسفانه از آن زمان تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و حتی حدود هزار متر از این زمین‌ها، به اتوبان امام علی(ع) اختصاص پیدا کرده است. طی این 30سال، تلاش‌ها و رایزنی‌ها کاملا بی‌نتیجه بوده است و حتی آمادگی سرمایه‌گذاران برای واگذاری، فروش و معاوضه با مسکن در هر نقطه از شهر مورد قبول واقع نشده است. مسئولان عنوان می‌کنند که کاربری این زمین مشخص نیست و ممکن است کشاورزی باشد. به هر حال با 40کیلوگرم کاغذ که مربوط به مکاتبات مالباختگان است همچنان بلاتکلیف و سرگردانیم و این در حالی است که اکثر افراد این تعاونی‌ها مستأجر هستند و حالا دیگر میانسال یا سالمند شده‌اند. از قوه قضاییه و دیگر مراجع قانونی درخواست رسیدگی داریم.
مالباختگان سرمایه‌گذاری زمین‌های افشاری در شهرری

  مسئولان، قطعی برق را گردن مردم نیندازند
چرا امسال که از همه سال‌های اخیر گرم‌تر است و مردم هم به‌خاطر همه‌گیری کرونا خانه‌نشین شده‌اند و قطعا مصرف برق صنعتی به‌دلیل وضع اقتصادی کمتر است این همه با قطعی برق مواجهیم؟ مسئولان مجراهای مصرف برق غیرقانونی را بررسی کنند و توپ را مدام در زمین مردم نیندازند. واقعا در قرن 21 با این همه پیشرفت، مردم ما باید با چنین مشکلات ابتدایی‌ای مواجه باشند؟
خرمیان از تهران

  پاسخگویان 118پاسخ دقیق و درست نمی‌دهند
وضعیت پاسخگویی به تلفن‌های تماس گیرندگان با 118 بسیار نامرتب و بی‌دقت شده است و در این میان پاسخگویان ظاهراً تازه کارِ راهنمای تلفن ۱۱۸ خواسته یا ناخواسته با ندادن پاسخ صحیح و دادن شماره اشتباه به مردم آنها را سرگردان و بلاتکلیف می‌کنند. زمانی 118راهنمای دقیق و قابل اعتمادی بود و متأسفانه اکنون 118به یک سامانه غیرمطمئن تبدیل شده است.
محمود بلیغیان از اصفهان 
 
   در نظرآباد برق و آب با هم قطع می‌شوند
در کلانشهرهایی مثل تهران تا برق قطع شود صدای مردم درمی‌آید اما در برخی شهرها مثل نظرآباد کرج هر روز وضع همین است و هر بار به‌مدت 4تا 5ساعت برق و آب با هم قطع می‌شوند و گاهی دو بار در روز این وضعیت تکرار می‌شود. لطفا به داد مردم دور از مرکز هم برسید.
خجسته از نظرآباد کرج 
 
  بر سامانه‌های ارتباطی مردم با شهرداری نظارت بیشتری شود 
پیامگیرهای 1888شهرداری تهران قبلا به‌صورت پیامگیر صوتی فعال بودند و صحبت‌های مخاطب را ضبط کرده و در پایان یک کد پیگیری ارائه می‌کردند. سامانه 137هم همین‌طور بود. اکنون مدت‌هاست که این تلفن‌ها توسط اشخاص پاسخگویی می‌شود که به جای شنیدن سخنان شهروندان با بی‌حوصلگی اوقات تماس گیرنده را تلخ می‌کنند و اغلب باعث می‌شوند تماس را قطع کنیم. از مسئولان شهرداری تقاضا داریم بر سامانه‌های ارتباط مردمی و کیفیت کار آنها نظارت بیشتری کنند.
دوستی از تهران

   ارقام دستگاه‌های شارژ داخل مترو افزایش یابد
با توجه به بالا رفتن قیمت‌ها پیشنهاد می‌شود مسئولان مترو، ارقام بیشتری را روی دستگاه‌های شارژ کارت مترو درنظر بگیرند. چون با ارقام فعلی، مسافران مجبورند با فاصله‌های کم و کوتاه کارت‌های خود را شارژ کنند.
عبدی از تهران

این خبر را به اشتراک بگذارید