• سه شنبه 4 آبان 1400
  • الثُّلاثَاء 19 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 26
دو شنبه 27 اردیبهشت 1400
کد مطلب : 130794
+
-

تحول گرافیک اندروید در نسخه12

نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید بیشترین تغییرات ظاهری و گرافیکی را برای گوشی‌های هوشمند به ارمغان می‌آورد

فناوری
تحول گرافیک اندروید در نسخه12

عمادالدین قاسمی‌پناه- خبر‌نگار

در آستانه مراسم Google I/O جنجال تغییر و تحولات همچنان ادامه دارند. در اوایل این هفته، ما شاهد افشای بعضی ویژگی‌های Pixel 6 بودیم و اکنون اطلاعاتی درباره ظاهر اندروید12 توجه‌ها را به‌خود جلب کرده است. به‌نظر می‌رسد که این تغییرات ظاهری می‌تواند بزرگ‌ترین بازنگری بصری اندروید در سال‌های گذشته باشد. به گزارش اندروید پلیس، این اطلاعات از طریق «جان پراسر» در کانال «یوتیوب فرانت پیج‌تک» یوتیوب منتشر شده است. در این ویدئوی جدید، می‌توانیم هم اسلایدها و هم انیمیشن‌های تبلیغاتی را ببینیم که مربوط به نسخه ویرایش شده بعدی اندروید است. در یک اسلاید جمله «چه خبر است؟» در اندروید 12، موارد خاصی از «یک تجربه جدید زیبا»، «محافظت از حریم خصوصی و امنیت بیشتر» و «همه دستگاه‌های شما با هم بهتر کار می‌کنند» ذکر شده است. یک اسلاید دیگر تعدادی از المان‌های جدید رابط کاربری(UI ) را نشان می‌دهد. از چپ به راست، می‌توانیم یک ویجت رسانه‌ای جدید، یک کلید برای تغییر حالت محافظ باتری، یک ویجت کوچک هواشناسی، نوار کشویی تنظیم روشنایی و کلیدهای اتصال بازطراحی شده را ببینیم. همچنین یک ویجت جذاب ساعت آنالوگ، دکمه‌های plus  و power، یک نوار کشویی صدا، نوعی رابط کاربری شامل گزینه‌های خواب کوتاه، سنجاق کردن و اطلاعات، گزینه‌های «کار» و «خانه» بدون نوشته، یک رابط کاربری اعلان جدید برای تعویق یا ردکردن هشدارها و سبک تغییریافته نوتیفیکیشن‌ها را می‌توانید ببینید. در قسمت انیمیشن‌های این ویدئو هم چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد. این کلیپ اعلانات به‌روز شده و تصاویر تنظیمات سریع، طراحی به‌روز شده صفحه کلید، شکل جدیدی از نوتیفیکیشن‌های نوار وضعیت، قفل صفحه کاملاً نوسازی شده با ساعت بزرگ و گرد شدن بیشتر زاویه‌ها را نشان می‌دهد. همچنین دسته‌ای از اشکال و انیمیشن‌های نامفهوم‌تر وجود دارد که به‌نظر می‌رسد هدف آنها قابلیت شخصی‌سازی‌ بیشتر از طریق سیستم تم‌گذاری است که البته کاربران انتظار آن را دارند.
شایعه این تغییرات چند‌ماه است که شنیده می‌شود. در ‌ماه فوریه، وب‌سایتXDA تصاویری از آنچه به‌نظر می‌رسید که مربوط به طراحی داخلی اندروید 12 است به اشتراک گذاشت و بسیاری از انیمیشن‌های رابط کاربری این سیستم را چند هفته قبل‌تر به اشتراک گذاشته است. نکته جالب این است که همانطور که پراسر اشاره کرد، در این افشاگری مجموعه‌ای از تاریخ‌های مشخص وجود دارد که مربوط به امسال نیست؛ مثل دوشنبه، 25اوت و دوشنبه، 27اوت. به‌نظر می‌رسد اینها ربطی به هم ندارند، چراکه هیچ‌یک از این تاریخ‌ها نه مربوط به دوشنبه سال گذشته است و نه سال دیگر. «اندروید خام» گوگل در سال‌های اخیر به‌طور فزاینده‌ای مورد‌توجه قرار گرفته و با هر نسخه جدید شکل و شمایل بهتری به‌خود می‌گیرد. اگر این تغییرات به نتیجه برسد،
اندروید‌12 می‌تواند بزرگ‌ترین تغییر طی سال‌های گذشته را داشته باشد. شاید لازم نباشد منتظر اطلاعات بیشتر بمانیم، چراکه رویداد GoogleI/O هفته آینده آغاز می‌شود و از شنیدن اطلاعات بیشتر متعجب نخواهیم شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :