• سه شنبه 27 مهر 1400
  • الثُّلاثَاء 12 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 19
سه شنبه 14 مرداد 1399
کد مطلب : 106831
+
-

ادامه ساخت سلمان در شاهرود

ساخت سریال سلمان فارسی از سر گرفته شد

ادامه ساخت سلمان در شاهرود

سریال «سلمان فارسی» داوود میرباقری در ایام شیوع موج دوم کرونا، تصویربرداری خود را درحالی از سر گرفته است که این گروه تصویربرداری در کشورهای همسایه را لغو کرده و لوکیشن‌های دیگری در شهرهای ایران را جایگزین آن کرده‌اند.
با شروع شیوع ویروس کرونا اکثر سریال‌های تلویزیونی کار خود را متوقف کرده‌اند و سریال «سلمان فارسی» هم جزو این سریال‌ها بود؛ سریالی که عنوان بزرگ‌ترین سریال تاریخی کشور را گرفته است. تصویربرداری فاز اول سریال سلمان فارسی زمستان سال گذشته از بخش‌های جنوبی ایران و جزیره قشم آغاز شد و هم‌اکنون در استان سمنان ادامه دارد.
گروه سازنده بعد از مدتی توقف، تصمیم به آغاز مجدد تولید خود گرفت و تصویربرداری فاز جدید سریال «سلمان فارسی» در شاهرود آغاز شد.
در لوکیشن‌های موجود در این شهر، ادامه سفر سلمان جوان در مسیر دمشق و فراز و فرودهای سفر و درگیر شدن با قبایل تحت سلطه روم و ایران باستان روایت و تولید می‌شود. گروه 2‌ماه در این منطقه خواهد بود و بازیگرانی مانند فرهاد اصلانی، محمدرضا هدایتی و علی دهکردی جلوی دوربین خواهند رفت.
سیمافیلم اعلام کرده است: «گروه تولید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کار را جلوی دوربین می‌برند. به‌دلیل تعدد افراد در صحنه، در جای‌جای کمپ آماده شده برای تصویربرداری، وسایل و لوازم مورد نیاز بهداشتی و ضدعفونی قرار داده شده که گروه به سلامت به‌کار خود ادامه دهد. همچنین تمهیدات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حضور مستمر پزشک و کارشناس بهداشت، تب‌سنجی و اکسیژن‌سنجی روزانه از افراد گروه و استفاده از ماسک و رعایت مسائل بهداشتی متناسب با دستورالعمل کارشناسان سلامت صورت می‌گیرد.»
در این بخش از کار بر مبنای ساخت و سازهای صورت گرفته در چند‌ماه اخیر و لوکیشن‌های انتخاب شده در استان سمنان، تصویربرداری سریال با بهره‌گیری از جلوه‌های ویژه (ویژوال افکت) انجام می‌شود. با توجه به شیوع ویروس کرونا تصویربرداری فصل بیزانس که پیش‌تر قرار بود در ترکیه انجام شود، به مدد بهره‌مندی از آخرین دانش صنعت مجازی (ویژوال افکت) در سمنان انجام می‌شود.
امرالله احمدجو، کارگردان تلویزیون، کارگردانی بخش بک‌گراند (پس‌زمینه) را عهده‌دار است تا به لحاظ تصویر، زیبایی‌شناسی افزون‌تری برای مخاطبان این مجموعه درنظر گرفته شود و امکان هدایت بازیگران در تمام بخش‌های تصویر فراهم شود. در فصل‌بندی این بخش از داستان سریال «سلمان فارسی» از تولد روزبه (سلمان) تا پیش از وفات پیامبر اسلام(ص) روایت می‌شود که با پیش‌بینی‌های صورت گرفته مجموعه «سلمان فارسی» در ۴۵ قسمت آماده خواهد شد. سریال «سلمان فارسی» جزو کارهای الف ویژه سیمافیلم به شمار می‌رود.
فرهاد اصلانی نقش تاجر را در مجموعه «سلمان فارسی» بازی می‌کند. همچنین علی دهکردی، چنگیز جلیلوند و محمدرضا هدایتی نیز در این مجموعه به ایفای نقش می‌پردازند. در این سریال از تعداد کثیری از بازیگران  جوان تئاتر در سطح کشور هم برای ایفای نقش استفاده شده است.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید