• سه شنبه 13 خرداد 1399
  • الثُّلاثَاء 10 شوال 1441
  • 2020 Jun 02
یکشنبه 21 مهر 1398
کد مطلب : 84716
+
-

بار ترافیک خیابان طالقانی کم می‌شود

بار ترافیک خیابان طالقانی کم می‌شود

شهردار اصفهان گفت: با همکاری پلیس اصفهان در حال چاره‌اندیشی برای رفع معضل ترافیک بسیار بالای خیابان طالقانی اصفهان هستیم. به گزارش مهر، «قدرت‌الله نوروزی» اظهار کرد: ما در صددیم برای رفاه سالمندان با برنامه‌‌ریزی در راه رشد و ارتقای فضاهای عمومی شهر اصفهان تلاش کنیم.  وی با بیان این‌که اصفهان در مسیر شهر دوستدار کودک قرار گرفته و اقدامات ما برای تحقق استانداردها در حال انجام است ابراز کرد: در همین زمینه، تفاهم‌نامه همکاری شهرداری اصفهان، سازمان بهزیستی و شورای ملی سالمندان کشور در زمینه «شهر دوستدار سالمند» با حضور نماینده جمعیت سازمان ملل متحد و مدیر کل بهزیستی امضا شد که این اقدام گام مهمی برای کاندیدا شدن اصفهان برای شهر دوستدار سالمند است. 


اجرای طرح‌های پژوهشی شهر دوستدار سالمند 

شهردار اصفهان تصریح کرد: همه دستگاه‌ها و نهادهای دیگر هم در این زمینه باید همکاری کنند، چراکه مجموعه فعالیت‌ها می‌تواند منجر به دریافت نشان شهر دوستدار سالمند شود. در این زمینه، برخی مناطق در شهر اصفهان به عنوان پایلوت در حال اجرای طرح‌های پژوهشی هستند و در حال آسیب‌شناسی و مناسب‌سازی اماکن هستیم. وی تصریح کرد: به‌ویژه در شرایطی که جمعیت افراد ۶۰ سال به بالا رو به افزایش است از اکنون باید چاره اندیشید و شهر را به گونه‌ای ساخت که برای زندگی سالمندان مطلوب باشد.

نوروزی در مورد ساماندهی خیابان آیت‌الله طالقانی و کوچه مسجد رحیم‌خان که تردد در آن از سوی یکی از شهروندان مورد انتقاد بود افزود: ترافیک این خیابان به لحاظ بافت، ترکیب جمعیتی و تعداد زیاد مغازه‌ها و کارگاه‌ها باید ساماندهی شود. در این زمینه نیاز است علائم ترافیکی بازبینی شود که هم حوزه معاونت حمل ‌و ‌نقل و ترافیک و هم شهرداری منطقه یک باید توجه کنند.


تاکید بر همکاری پلیس برای حل ترافیک این محدوده

شهردار اصفهان با تاکید بر همکاری پلیس برای حل ترافیک این محدوده ادامه داد: در مجموع، اقداماتی که در این زمینه انجام می‌شود باید به گونه‌ای باشد که فشار بر مردم کاهش پیدا کند. مدیر منطقه یک تا یک ماه دیگر کارهایی را که در حوزه ترافیکی این محدوده انجام شده به من گزارش می‌دهد و راهکارها را اعلام می‌کند. وی در مورد بخش دوم سوال شهروند اصفهانی که از فعالیت برخی واحدهای آلاینده گلایه داشت هم گفت: صنف تعمیر لوازم خانگی در این خیابان مستقر است. عنوان مشاغل مزاحم برای آنها صدق نمی‌کند، اما یکی- دو کارگاه که مشمول مشاغل مزاحم می‌شوند، در این خیابان مستقرند و اخطارهای لازم برای جابه‌جایی آنها اعلام شده است.

نوروزی در مورد درخواست یکی از شهروندان برای نصب مجدد پل عابر پیاده در خیابان آزادگان واقع در منطقه ۱۳ نیز بیان کرد: خیابان آزادگان در طراحی جدیدی که اخیرا داشته است نیازی به نصب پل عابر پیاده نداشت و بعد از افتتاح خیابان آزادگان نیز شهروندان از این پل استفاده  نمی‌کردند. وی اضافه کرد: به همین علت، این پل با نظر کارشناسی برداشته شد و اکنون مردم می‌توانند در شرایط ایمن از عرض چهارراه به سمت دیگر خیابان بروند، اما پل امام صادق(ع) که سال ۹۵ نصب شده بود و به لحاظ اجرایی مشکلاتی داشت، با اقدامات حقوقی و قرارداد مجدد با پیمانکار، پله‌های مکانیزه وسط هم تا مهرماه راه‌اندازی شده و پله‌های ثابت کنار هم‌اکنون در اختیار مردم است.


نام‌گذاری معابر بر اساس مصوبه شورای شهر 

شهردار اصفهان در مورد نام‌گذاری خیابانی به نام «دستگرد» به جای «آزادگان» هم که مورد سوال یکی از شهروندان منطقه ۱۳ بود، تصریح کرد: قبلا نام این خیابان آزادگان بود، اما با نظر اهالی محل این خیابان به دستگرد تغییر نام یافت. اگر چند خیابان با یک نام داشته باشیم، باعث سردرگمی مردم می‌شود و از آنجا که در این منطقه یک خیابان دیگر به نام آزادگان وجود دارد، اسم خیابان مشابه تغییر یافت تا در آدرس‌دهی و مسیریابی و کارهای شهری، سردرگمی و اختلال و اشتباه ایجاد  نشود. وی افزود: نام‌گذاری معابر شهری فرایند خاصی دارد. تمام نام‌گذاری‌ها دارای مصوبه شورای نام‌گذاری و شورای شهر است و وقتی تمام مراحل قانونی طی و یک نام در فرمانداری تایید شود، اسم یک خیابان تغییر می‌کند.


احداث پارکینگ در میدان شهدا 

نوروزی در مورد ساخت پارکینگ در ورودی میدان شهدا که یکی از ایستگاه‌های مترو در آن قرار دارد و برای خودروسوارانی که قصد ادامه مسافرت درون‌شهری با مترو از این نقطه شهر را دارند مفید است اضافه کرد: سیاست ما ساخت پارک‌سوارها در ایستگاه‌های مترو به‌ویژه ابتدا و انتهای خط یک است. از همین رو ساخت پارک‌سوار عاشق‌آباد در ایستگاه ابتدایی خط یک مترو شروع شده و پارک‌سوار صفه هم برای انتهای خط یک در دست اجراست. در میدان شهدا نیز زمین با کاربری پارکینگ داریم و نیاز به توافق با مالک دارد. 

وی ادامه داد: اگر یک طرف مذاکره مشکلی در توافق داشته باشد، این کار زمان‌بر خواهد بود. از همین رو از شهروندانی که املاکشان با این کاربری تعریف شده درخواست داریم با شهرداری توافق کنند و به منافع شهر فکر کنند. 
شهردار اصفهان گفت: در مورد زمین مورد نیاز پارکینگ میدان شهدا هم بخشی از این ملک تملک شده است و بخش دیگر بر اساس بودجه منطقه 3 و توافق با مالک پیش می‌رود.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :