• چهار شنبه 20 فروردین 1399
  • الأرْبِعَاء 14 شعبان 1441
  • 2020 Apr 08
شنبه 2 شهریور 1398
کد مطلب : 74076
+
-

اکران ۱۰ فیلم جشنواره فیلم  کودک و نوجوان در یزد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: همزمان با برگزاری سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌کودک و نوجوان در اصفهان، فیلم‌های منتخب این جشنواره تا ۴ شهریور ۹۸، در سالن شماره 2 پردیس سینمایی تک یزد اکران می‌شود. 

به گزارش ایسنا، «مجید جوادیان‌زاده» ادامه داد: جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در دو بخش ملی و بین‌المللی در اصفهان برگزار می‌شود و در این جشنواره، فیلم‌های داستانی و پویانمایی کوتاه و بلند به رقابت می‌پردازند که برای بهره‌مندی کودکان و نوجوانان استان‌های دیگر نیز تعداد ۱۰ اثر داستانی بلند، نیمه‌بلند و پویانمایی به طور همزمان در سایر استان‌ها اکران خواهد شد. 

وی با بیان حضور مهمانان بین‌المللی از ۲۷ کشور و نمایش آثار آنها در جشنواره، تصریح کرد: فیلم‌های کودک و نوجوان در بخش بین‌الملل می‌تواند تأثیرگذار باشد و موجب آشنایی هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان با فرهنگ و سنت‌های دیگر کشورها شود. 

جوادیان‌زاده در ادامه اسامی فیلم‌های برنامه‌ اکران جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان در یزد را این گونه اعلام کرد: داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز، جزیره گنج، جوانمردان، اینجا خانه من است، غرغرو وارد می‌شود، تورنادو، منطقه پرواز ممنوع، بیست‌وسه نفر، قطار آن شب و پویانمایی بنیامین. 

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان امسال، بخشی از داوری آثار برعهده دانش‌آموزان کودک و نوجوان استان‌هاست. 
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد افزود: در استان یزد ٢٠ دانش‌آموز کودک و نوجوان جهت آمادگی برای داوری آثار، دوره کارگاه آموزشی را در انجمن سینمای جوانان یزد گذرانده‌اند. 

جوادیان‌زاده ابراز کرد: پس از اخذ نتایج از داوران کودک و نوجوان ۹ تا ۱۵ ساله یزدی، دو فیلم انتخاب و برای جمع‌بندی نهایی و مشخص کردن فیلم‌های برگزیده، به مرکز اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکو نوجوان در اصفهان ارسال خواهد شد. 
وی با عنوان این‌که در کنار اکران فیلم‌های جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان، برنامه‌های جنبی نیز برای این گروه سنی در نظر گرفته شده، تصریح کرد: برنامه‌هایی همچون آموزش کوتاه‌مدت و فشرده عکاسی و فیلم‌برداری با موبایل، نمایش فیلم‌های تولیدی کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان استان یزد، نمایش فیلم‌های جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از طریق سینما سیار برای کودکان کم‌بضاعت در حاشیه شهر با همکاری نهادهای مربوطه، برگزاری مسابقات نقاشی و نظرسنجی فیلم‌های اکران شده جهت تشویق هرچه بیشتر تماشاگران در کنار اکران فیلم‌های جشنواره، برای کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی شده است. 

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در پایان گفت: در دومین دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان یزد، کانون پرورش فکری کودک و نوجوان یزد عهده‌دار برنامه‌های جنبی جشنواره خواهد بود، برگزاری جشنواره نیز توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با همکاری انجمن سینمای جوان یزد انجام خواهد شد. در این بین از همکاری‌های اداره کل آموزش و پرورش استان، شهرداری یزد و همچنین مرکز صدا و سیمای استان نیز بهره خواهیم برد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید