چهار شنبه 8 مرداد 1399
کد مطلب : 106182
+
-

سیلاب‌های تابستانی ادامه دارد

بارش‌هایی که از ابتدای هفته جاری آغاز شده تا آخر هفته ادامه دارد و طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور 17 استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد

گزارش
سیلاب‌های تابستانی ادامه دارد

فاطمه عباسی- خبرنگار

   تداوم بارش‌های تابستانی از ابتدای هفته برخی از استان‌های جنوبی و نوار غربی کشور را درگیر کرد و این بارندگی‌ها تا آخر هفته ادامه دارد. براساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور 17 استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، گلستان، خراسان شمالی، سمنان، ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، تهران، مازندران، جنوب و نوار غربی فارس و ارتفاعات هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و خوزستان امروز و فردا رگبار باران و وزش باد شدید را تجربه می‌کنند و وقوع سیلاب‌های ناگهانی و آبگرفتگی معابر و خسارت‌های احتمالی در این استان‌ها دور از انتظار نیست.

خسارت به زمین‌های کشاورزی
در روزهای گذشته ورود سامانه جدید موجب بارش باران و خوشحالی مردم در بسیاری از استان‌ها شد و در برخی استان‌ها نیز مشکلاتی را به ‌وجود آورد. وقوع سیلاب و آبگرفتگی در فارس و خراسان شمالی، قطع راه‌های ارتباطی روستاها در سیستان و بلوچستان و لرستان و تلف شدن دام‌ها براثر صاعقه در کهگیلویه و بویراحمد بخشی از مشکلات باران تابستانی برای شهروندان بود.
روز جمعه و با شروع تغییرات جوی، بارش باران در شهرستان‌های جنوبی و جنوب شرقی فارس موجب سیل، آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و قطعی برق در برخی مناطق این شهرستان‌ها شد.
به گفته رحیم‌ آزادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس براثر بارش شدید و رگباری باران در روز سوم مرداد، شهرستان‌های فسا، کازرون، خفر، فراشبند و لار دچار آبگرفتگی و سیلاب شدند.
 بیشترین خسارت‌ها هم در روستاها و به بخش کشاورزی وارد شده و هنوز برآوردی از میزان خسارت‌ها عنوان نشده است.
مهدی خوبیار، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس نیز بیان می‌کند: امدادگران هلال احمر فارس در چند روز گذشته برای کمک و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان در شهرستان‌های فراشبند و کازرون خدماتی از جمله توزیع پلاستیک،