• چهار شنبه 19 مرداد 1401
  • الأرْبِعَاء 12 محرم 1444
  • 2022 Aug 10
پنج شنبه 19 بهمن 1396
کد مطلب : 6513
+
-

شهر ارواح

شهر ارواح

مدینه «مالت» نماد یک شهر اصیل فراموش شده است؛ شهری که زمانی مرکز رفت‌وآمد خانواده‌های سرشناس و مهم بود اما امروز دیگر کمتر کسی حاضر است آنجا را برای سکونت خود انتخاب کند. بازگشت این مدینه به شکوه پیش از سال 1530یک رویاست که مقامات محلی در سر می‌پرورانند. مدینه یک سکونتگاه باستانی است که احتمالا نخستین بار توسط فنیقی‌ها- که یکی از اقوام سامی تبار بودند- در حدود سال 700پیش از میلاد مورد استفاده قرار گرفت.

ساخت و سازهای شگفت انگیز این منطقه توسط حاکمان عرب مالت و حاکمان نورمن صورت گرفت. در میانه دهه 1500شوالیه‌ها به این منطقه وارد شدند و اینجا را تبدیل به پایتخت مالت کردند‌ اما بعد از آن این شهر تبدیل به یک شهر خاموش شد که به شهر ارواح شهرت پیدا کرد.این شهر باستانی که امروز در شمال جزیره مالت قرار دارد، امروزه تلاش‌های بسیاری برای بازسازی آن صورت گرفته تا بار دیگر بتوان زندگی را به آن باز گرداند. با افزایش تعداد گردشگران امید می‌رود که شهر بار دیگر رونق بگیرد، اما راه درازی در پیش است.

مدینه «سوسه» یکی از شهرهای قدیمی تونس است که تاریخ عظیمی را پشت سر گذاشته. این مدینه در زمینی مرتفع قرار گرفته و پیشینه دیواره‌های آن به سال 859بر می‌گردد. شما می‌توانید بلوک‌های عظیم سنگی دیوار را که از ساختمان‌های باستانی رومی به جای مانده ببینید‌

این خبر را به اشتراک بگذارید