• چهار شنبه 15 آذر 1402
  • الأرْبِعَاء 23 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 06
دو شنبه 10 مهر 1402
کد مطلب : 204510
+
-

مدال انتظار

دنیا آقایی در یک قدمی طلا متوقف شد و نخستین نقره آسیایی کوراش بانوان را دشت کرد؛ او می‌گوید این مدال حاصل 15‌سال تلاش بوده است

مدال انتظار

دنیا آقایی؛ او نخستین زنی است که کوراش ایران را در بازی‌های آسیایی روی سکو برد. آقایی می‌گوید مدال نقره‌ای که دیروز گرفت‌، نتیجه 15سال تلاش او‌ست.
کوراش ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا برای نخستین‌بار روی سکو رفت و یک مدال طلا، یک نقره و 2برنز به دست آورد اما هیچ‌یک از این مدال‌آوران زن نبودند. این دوره کوراش با 4نماینده زن به بازی‌ها رفته است؛ آقایی که دیروز مدال نقره گرفت، طاهره‌ آذرپیوند که حذف شد و ملیکا امیدوند و زهرا باقری هم که امروز مسابقه دارند.
آقایی در وزن ۷۰-کیلوگرم مبارزه کرد. او در دور اول استراحت داشت و در دور دوم مقابل تسوچیاون از چین‌تایپه قرار گرفت و در 4دقیقه مبارزه پیروز شد و مدال برنزش را مسجل کرد. آقایی در پای فینال کاخوروا از ازبکستان را شکست داد و فینالیست شد. حریف او در دیدار پایانی دان یو از کشور میزبان بود و آنها مبارزه سختی داشتند. دان یو با ضربه فنی آقایی را برد، خودش قهرمان شد و نماینده ایران هم روی سکوی دوم ایستاد. آقایی هرچند دوست داشت با مدال طلا به ایران برمی‌گشت، اما خوشحال است که زحماتش به ثمر نشسته: «با این مدال نقره نتیجه 15سال زحمتم را گرفتم. خیلی دوست داشتم مدال طلا به‌دست بیاورم ولی متأسفانه نشد.» دیدار فینال این وزن یک اتفاق نگران‌کننده برای مبارز ایران داشت؛ آقایی مصدوم شد: «زانویم آسیب دید، لحظه‌ مصدومیتم لحظه ترسناکی بود اما خوشبختانه جدی نبود.»

  حذف زودهنگام آذرپیوند
طاهره آذرپیوند، دیگر نماینده ایران در وزن ۷۰- بود که فقط 4دقیقه در این بازی‌ها مبارزه کرد. او در مقابل لی وینگ از چین تایپه که نایب قهرمان جهان است، شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.
مسابقات کوراش هانگژو در 3وزن مردان و 4وزن زنان برگزار می‌شود. امروز در آخرین روز این رقابت‌ها صادق آذرنگ در وزن ۹۰- و زهرا باقری و ملیکا امیدوند در وزن ۸۷- کیلوگرم به مصاف حریفان می‌روند. در نخستین روز این رقابت‌ها مجیدوحید بریمانلو به مدال نقره رسید و مدال آقایی دومین مدال کوراش برای کاروان ایران بود.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید