• دو شنبه 13 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 21 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 04
یکشنبه 9 مهر 1402
کد مطلب : 204439
+
-

پس از 30 سال دوباره پرواز

ایده خوب
پس از 30 سال دوباره پرواز

مهتاب خسروشاهی

از قدیم رسم بوده که فرزندان، شغل پدر را دنبال می‌کردند و فوت‌ کوزه‌گری را هم از پدر می‌آموختند. این رسم هنوز هم به قوت خودش باقی است و پدرها از این رسم غرق در شادی می‌شوند. شاهد این مدعا هم «روبن فلاورز» است؛ خلبانی که باشوق عکس خود و فرزندش را در 2 زمان مختلف در فضای مجازی به اشتراک گذاشته و زیر عکس نوشته:«من و پسرم در هواپیما».
فرودگاه شهر شیکاگو در ایالات متحده، خاطره زیبای پدر و پسر را پس از 30 سال تکرار کرد. 30سال پیش یعنی در سال 1994میلادی زمانی که روبن فلاورز پدر (روبن فلاورز جونیور) آماده پرواز می‌شود، پسرش روبن فلاورز پسر وارد کابین خلبان شده و روی صندلی کمک خلبان می‌نشیند.
در همان زمان یکی از مهمانداران عکس این پدر و پسر را ثبت می‌کند. حالا پس از گذشت 30 سال، روبن فلاورز پسر (روبن فلاورز 3) خلبان شرکت تازه تأسیس شرکت هواپیمایی ساوت‌وست است. او در آخرین پرواز پدر پیش از بازنشستگی، روی صندلی کمک‌ خلبان نشسته و موقعیت 30 سال پیش را با ثبت یک عکس، زنده می‌کند. روبن فلاورز پسر می‌گوید که همه این سال‌ها، شغل پدر و پروازهای مکرر او، الهام‌بخش او و 2 برادر دیگرش برای پرواز بودند. به‌گفته او، خلبانی بهترین شغل اداری جهان است. روبن فلاورز پسر، هدف شماره یک خود از انتخاب شغل خلبانی را پرواز با پدرش عنوان می‌کند؛ هدفی که اکنون به آن رسیده است. نخستین پرواز این پدر و پسر مسیر اوماها به شیکاگو بود که پدر و پسر به‌عنوان خلبان و کمک‌خلبان کنار هم نشستند. پس از پایان پرواز، پدر و پسر برای برگزاری جشن بازنشستگی پدر، باند فرودگاه شیکاگو را به سمت سالن پذیرایی این فرودگاه ترک  کردند.‌

 

این خبر را به اشتراک بگذارید