• دو شنبه 20 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 28 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 11
شنبه 14 مرداد 1402
کد مطلب : 198822
+
-

مدیران، ریزش مخاطب تلویزیون را جدی بگیرند

گفت‌وگو با کورش سلیمانی بازیگر سریال «همه گیری»

گپ
مدیران، ریزش مخاطب تلویزیون را جدی بگیرند

همشهری آنلاین: فصل اول سریال اپیدمی یا موج اول به کارگردانی امیرسجاد حسینی و با بازی فریبا متخصص، محسن قصابیان، سیامک اطلسی و کورش سلیمانی آذر‌ماه گذشته پخش شد. از اواسط تیرماه هم فصل دوم این سریال و با کارگردانی محمدصادق بکتاشیان در حال پخش است. متن کامل این گفت‌وگو در همشهری آنلاین بوده که بخش‌هایی از آن را اینجا می‌خوانیم:

اتفاقات جاری در جامعه یکی از منابع خلق اثر در هنرهای نمایشی است. به تاریخ سینما و تئاتر که نگاه کنیم می‌بینیم در برهه‌های مختلف تاریخی آثاری خلق شده‌اند که بیانگر رخدادی بوده‌اند که در آن روزگار اتفاق افتاده و مردم از آن متأثر بوده‌اند. کرونا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در سال‌های اخیر در کل جهان رخ‌ داد، به‌نظر من موضوعی است که در آینده بیشتر نشانه‌هایش را در سینما و تئاتر و تلویزیون خواهیم دید. چون کمتر اتفاقی بوده که در تمام جهان مردم را به شکل وحشتناکی متأثر کرده باشد و وظیفه هنرمند این است که به این موضوع بپردازد. وقتی من برای بازی در سریال اپیدمی‌ که فصل اول همین سریال همه‌گیری است، دعوت شدم، یکی از موضوعاتی که نظرم را جلب کرد، همین پرداختن به موضوع کرونا بود. فیلمنامه را خواندم و با آشنایی‌ای که با تیم داشتم، پذیرفتم و فصل اول را کار کردیم.
برخورد مردم در این روزها که سریال پخش می‌شود، خوشایند است و فکر می‌کنم سریال را دوست داشته‌اند. هرچند شاید من را در این نقش تصور نمی‌کرده‌اند، ولی همین هم برایم جذاب است. در مورد پخش کار هم یکباره متوجه شدیم که قرار است پخش شود و من خیلی تعجب کردم. چون به‌نظرم اگر مدت تبلیغ بیشتری برای یک ‌سریال گذاشته شود، نتیجه بهتری به‌ دست می‌آید. سریال‌های دیگر از 2 یا 3 هفته قبل از پخش تبلیغاتشان شروع می‌شود و این خیلی در دیده شدن کار مؤثر است. اما در مورد همه‌گیری فقط از 2 روز قبل تبلیغات شروع شد.
من از دهه هفتاد در مرکز کرمانشاه با تلویزیون همکاری داشته‌ام؛ یعنی حدود 30سال است به شکل‌های مختلف با تلویزیون کار کرده‌ام. طبیعی است که دلم برای آن می‌سوزد و غمگین می‌شوم وقتی می‌بینم مخاطب آن ریزش کرده است. اگر دلسوز هستیم و قلبمان برای مردم و فرهنگ این جامعه می‌تپد و خودمان را مسئول می‌دانیم، وظیفه داریم به شکل جدی این مسئله را آسیب‌شناسی کنیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید