• چهار شنبه 15 آذر 1402
  • الأرْبِعَاء 23 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 06
سه شنبه 19 مهر 1401
کد مطلب : 173614
+
-

اعزام ۱۰۵ تیم امداد و نجات به خوی

با ادامه خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان خوی، سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی از توزیع ۷ هزار بسته غذایی بین زلزله‌زدگان و اعزام 105تیم امداد و نجات به این شهرستان خبر داد.
به گزارش ایلنا، شهرام میرزایی گفت: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه چادر از نوع تیپ ۲ و ۳ امدادی و چادر مسافرتی بین زلزله‌زدگان خوی توزیع شده است. میرزایی افزود: همچنین، بیش از 3هزار و ۱۰۰ تخته پتو، افزون بر ۲هزار تخته موکت و 7 هزار بسته غذایی در اختیار زلزله‌زدگان خوی قرار گرفته است. وی اضافه کرد: مجموع این اقلام که بین زلزله‌زدگان خوی طی 5روز گذشته قرار گرفته به حدود ۱۵ هزار قلم می‌رسد که درصورت نیاز می‌توانیم این رقم را افزایش دهیم. به‌گفته میرزایی، این تعداد اقلام بین بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ خانوار زلزله‌زده با جمعیت ۲۲هزار و ۹۹۲ نفری توزیع شده است. سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به توزیع این اقلام بین حدود ۲۵ شهر و روستای خسارت دیده است، ادامه داد: دیزج دیز، مرتضی قلی‌کندی، سعیدآباد، خنجرخان، سیدتاج‌الدین، بایرام‌کندی، اسماعیل‌کندی، چشمه، خاک‌مردان، آمینه ده، بابکان، فنایی و دیزج هریک ازجمله شهرها و روستاهایی هستند که این اقلام در آنها توزیع شده است.
میرزایی گفت: جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی ۳۱۵ نفر از نیروهای امدادی خود را در قالب ۱۰۵ تیم امداد و نجات تخصصی در این زمین‌لرزه به‌کار گرفته و علاوه بر آن، ۷۴ دستگاه خودروی عملیاتی ازجمله آمبولانس و کمک‌‌دار سبک و سنگین را برای کمک به زلزله‌زدگان مورد استفاده قرار داده است. زلزله ۵.۴ ریشتری بامداد روز چهارشنبه، 13مهرماه، حوالی خوی در استان آذربایجان غربی را لرزاند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید