• شنبه 2 مهر 1401
  • السَّبْت 27 صفر 1444
  • 2022 Sep 24
پنج شنبه 31 شهریور 1401
کد مطلب : 172342
+
-

امروز؛ آخرین مهلت بارگذاری مدارک رتبه‌بندی

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: فرهنگیان در حال بارگذاری مدارک هستند و چندبار از ما مهلت خواستند. امروز مهلت تمام می‌شود اما اگر افرادی جامانده باشند و دلیل هم داشته باشد، برای آنها فرصتی را ایجاد می‌کنیم. بعد از اینکه مدارک را بارگذاری و ثبت کردند، ارزیابان نظر می‌دهند و به هیأت ممیزه ارسال می‌کنند تا احکام صادر شوند.
یوسف نوری در حاشیه مراسم جشن غنچه‌ها و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ که در دبستان و کودکستان صاحب‌الزمان، منطقه۱۱ آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، با بیان اینکه پنجشنبه«جشن شکوفه‌ها» برای دانش‌آموزان اول ابتدایی برگزار می‌شود و روز شنبه مراسم بازگشایی مدارس را با حضور رئیس‌جمهور داریم گفت: شاهد حضور میلیونی دانش‌آموزان در فرایند تعلیم و تربیت با تدریس یک میلیون معلم هستیم.
او درباره رتبه بندی معلمان اظهار کرد: فرهنگیان در حال بارگذاری مدارک هستند و چندبار از ما مهلت خواستند. 31شهریور مهلت تمام می‌شود اما اگر افرادی جامانده باشند و دلیل هم داشته باشند برای آنها فرصتی را ایجاد می‌کنیم. بعد از اینکه مدارک را بارگذاری و ثبت کردند، ارزیابان نظر می‌دهند و به هیأت ممیزه ارسال می‌کنند تا احکام صادر شوند.
نوری افزود: انتظار داشتیم مدارک زودتر بارگذاری شود اما به هر دلیلی ازجمله تابستان و سفر همکاران، این امر قدری با تأخیر مواجه شد و توقع ما این است که همکاران کار را تمام کنند تا ارزیابان نظر خود را بدهند و رتبه افراد مشخص شود.
او درباره تمهیدات بازگشت ۹۰۰هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل به مدرسه نیز گفت: سال گذشته آمار بازماندگان، همین تعداد بود. سال گذشته در یک و نیم ماهی که مدارس باز شدند یعنی از ۱۴فروردین تا آخر خرداد توانستیم ۱۶۴هزار نفر از این تعداد را برگردانیم. دیروز در حضور معاون اول رئیس‌جمهور بودیم تا برنامه‌ای را داشته باشیم و هرتعداد از دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را بتوانیم برگردانیم مگر موارد نادری که دیگر امکان جذب آنها وجود نداشته باشد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: به‌نظر می‌آید نباید فردی را داشته باشیم که جذب نشود. به‌عنوان نظام تعلیم و تربیت باید تلاش کنیم هیچ دانش‌آموزی محروم از تحصیل نماند.
او درباره کمبود معلم در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: کسری معلم داریم و سازوکارهایی را اتخاذ کردیم ازجمله اضافه تدریس همکاران شاغل، تدریس بازنشسته‌ها، خرید خدمات، سرباز معلم و بخشی از طریق دانشجویان سال چهارم دانشگاه فرهنگیان که تعدادشان ۶۳۰۰ نفر است و مجوز آن را دریافت کرده‌ایم تا امسال را بدون کسری معلم طی کنیم.
منبع: ایسنا

 

این خبر را به اشتراک بگذارید