• چهار شنبه 7 خرداد 1399
  • الأرْبِعَاء 4 شوال 1441
  • 2020 May 27
دو شنبه 17 تیر 1398
کد مطلب : 64343
+
-

خط آهن به شهرک‌های صنعتی قم می‌رود

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان: اتصال راه‌آهن به شهرک‌های صنعتی تا ۷۰ درصد هزینه‌های صادراتی قم را کاهش می‌دهد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان قم گفت: درصورتی‌ که راه‌آهن سراسری به شهرک‌های صنعتی استان متصل شود، تا ۷۰ درصد هزینه‌های صادراتی قم کاهش پیدا می‌کند. به گزارش ایرنا، «حسن آقاجانی» در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی افزود: اتصال راه‌آهن به شهرک‌های صنعتی ۵۰۰ شغل مستقیم ایجاد می‌کند و یک پروژه کاملاً منطبق با اقتصاد مقاومتی است. 

وی با اشاره به اهمیت توسعه صادرات اضافه کرد: صادرات ویترین و شناسنامه هرکشوری است و باید نسبت به توسعه آن نگاه‌های مثبت‌تری بین مسئولان کشوری و استان ایجاد شود. آقاجانی با انتقاد از رویه دولت در رابطه با بازگشت ارز حاصل از صادرات اظهارکرد: از زمان اجرای سیاست بازگشت ارزی دولت، ارزش پول ملی در کشورهای هدف صادراتی کشور به‌شدت کاهش پیدا کرده است. 

رئیس اتحادیه صادرکنندگان قم بیان کرد: سیاست جدید دولت در رابطه با ساخت‌و‌ساز، به‌ویژه در حوزه خودروسازی و مسکن یک اتفاق مناسب برای اشتغال ایجاد می‌کند که باید آن را مغتنم شمرد. وی اضافه کرد: رویکرد جدید دولت در رابطه با ساخت‌و‌ساز در کنار این‌که برای عموم مردم مفید است اما برای سرمایه‌گذاران قدیمی ممکن است با خسارت‌های سنگینی همراه شود که باید تدبیر مناسبی برای آن توسط دولت و مجلس اندیشیده شود.


اتصال راه‌آهن به سیلوی مرکزی 

مدیر کل پدافند غیرعامل قم نیز دراین جلسه با اشاره به اهمیت اتصال سیلوی مرکزی قم به خط راه‌آهن گفت: این پروژه باید بهمن سال گذشته به بهره‌برداری می‌رسید اما همچنان متوقف است. اتصال راه‌آهن به سیلوی مرکزی قم ازنظر پدافندی به شدت مورد نیاز است.

«مهدی متقیان» افزود: همچنین اتصال خط راه‌آهن به گمرک قم نیز در صحنه عمل متوقف بوده و از چند ماه اخیر پیشرفتی در عملیات عمرانی آن اتفاق نیفتاده است.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید