• شنبه 29 شهریور 1399
  • السَّبْت 1 صفر 1442
  • 2020 Sep 19
یکشنبه 28 اردیبهشت 1399
کد مطلب : 100894
+
-

خانه‌ بی‌سقف

خانه‌ بی‌سقف


رمـــــــــان «خــــــانه‌ بی‌ســــقف» نوشته الیزابت برگ با ترجمه ندا لُهُردی از سوی نشر خزه منتشر شد.
الیـــــــزابت برگ از نویسندگانی است که همواره رمان‌هایش جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز هستند. اما در میان آثارش، «خانه‌ بی‌سقف» جایگاه ویژه‌ای دارد و علاوه بر پیدا کردن مخاطبانی فراوان، رمانی مهم و جدی محسوب می‌شود. چنان‌که باشگاه کتابخوانی اپرا وینفری این رمان را به‌عنوان کتابی تأثیرگذار انتخاب کرد تا خوانندگانش درباره‌ آن بحث و تبادل‌نظر کنند. «خانه‌ بی‌سقف» همچنین دستمایه ساخت یک فیلم تلویزیونی به همین نام شد؛ فیلمی که سال 2003از تلویزیون آمریکا پخش و با استقبال گسترده‌ای مواجه شد.
الیزابت برگ در این رمان، از ترس‌ها و تردیدها و البته امیدواری‌های زنی سخن می‌گوید که بسیاری از انسان‌ها در زندگی خود تجربه کرده‌‌اند. نشریه سنت لوییس پست دیسپچ در همین باره عنوان کرده است: «الیزابت برگ با شوخ‌طبعی و درک مسائل احساسی یک زن، این رمان را نوشته است. دیدگاه مثبت و درست این نویسنده نسبت به انسانیت، در شخصیت‌های داستانش و لابه‌لای صفحات کتابش کاملاً پیداست.»
این هم نظر مجله نیویورک دیلی نیوز درباره این رمان است: «دیالوگ‌های سرگرم‌کننده و بی‌نقص... خواندن این کتاب شبیه گوش دادن به درددل‌های محرمانه و خصوصی یک زن است.»
«خانه بی‌سقف» در ۲۷۲ صفحه و با بهای ۳۷ هزار تومان از سوی نشر خزه منتشر شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید