• دو شنبه 10 بهمن 1401
  • الإثْنَيْن 8 رجب 1444
  • 2023 Jan 30
شنبه 15 تیر 1398
کد مطلب : 63890
+
-

سفر سرمایه‌گذاران چینی به گرگان

شهردار:  یکی از محورهای مهم این سفر بازدید از مناطق گردشگری است

شهری
سفر سرمایه‌گذاران چینی به گرگان

با هدف توسعه همکاری‌های بین‌المللی به‌ویژه حوزه مدیریت شهری هیاتی از مدیران شهری گوانگ‌جو چین به گرگان سفر می‌کند.

به گزارش تسنیم، شهردار گرگان ‌‌در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر و اشاره به نخستین گام‌هایی که برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه همکاری بین شهرهای گوانگ‌جو و گرگان برداشته شده است، اظهارکرد: چند ماه قبل نخستین تفاهم‌نامه همکاری شهرداری گرگان با شهر گوانگ‌جو به امضا رسید که برای پیگیری و اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه نشست‌های مشترکی برگزار خواهد شد.

«علیرضا دادبود» بیان کرد: طبق اعلام وزارت امور خارجه هیاتی از مدیران شهری گوانگ‌جو امروز (شنبه) و فردا در گرگان حضور پیدا می‌کنند. 

در این سفر دوروزه جلسه‌ها و نشست‌های مختلفی با بخش‌های مدیریت شهری، بنگاه‌های اقتصادی، گردشگری، دانشگاهی و غیره برگزار می‌شود.


تشریح برنامه‌های سفر هیات چینی 

شهردار گرگان یکی از محورهای مهم این سفر را بازدید از مناطق گردشگری این شهر عنوان کرد و گفت: برنامه‌ها و مفاد این تفاهم‌نامه در چند بخش از جمله مدیریت شهری اجرایی می‌شود. 

رویکرد ما در این تفاهم‌نامه استفاده از دانش و تجربه گوانگ‌جو در مباحث مدیریت شهری به عنوان شهری پیشرفته است.

 حوزه‌های حمل‌و‌نقل عمومی، ترافیک، محیط‌زیست، استفاده از فناوری‌های نوین برای مدیریت شهری و غیره از جمله موضوعات مورد توجه در این تفاهم‌نامه است.


جذب گردشگر خارجی 

دادبود توسعه گردشگری و اجرای پروژه‌های این بخش با مشارکت سرمایه‌گذاران چینی را یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید در این تفاهم‌نامه اعلام کرد و افزود: شرایط به ‌ویژه در 5/1 سال اخیر به گونه‌ای رقم خورده است که می‌توانیم در جذب گردشگر به‌ویژه توریسم خارجی عملکرد خوبی داشته باشیم. 

این تفاهم‌نامه ظرفیت خوبی برای این موضوع فراهم کرده است.شهردار توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری چینی‌ها در شهر گرگان را یکی دیگر از مسائل مهم در تفاهم‌نامه همکاری بین گرگان و گوانگ‌جو برشمرد و گفت: افزایش فعالیت‌ها در سایر بخش‌ها منجر به توسعه اقتصادی خواهد شد و سرمایه‌گذاری نیز توجیه بیشتری پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: پیش از امضای این تفاهم‌نامه، چینی‌ها برای ساخت تله‌کابین در گرگان اعلام آمادگی کرده بودند. 

در حال حاضر به صورت غیررسمی برخی شرکت‌های چینی برای مشارکت در این پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند. 

سرمایه‌گذار شهربازی گرگان نیز در حال رایزنی با چینی‌ها برای خرید وسایل و تجهیزات است. به طور قطع این تفاهم‌نامه مسیر را برای انجام این اقدامات هموار خواهد کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: مراودات با بنگاه‌های اقتصادی، مشارکت در برپایی نمایشگاه‌ها و هفته‌های فرهنگی، اعزام شرکت‌های تولیدی، فرهنگی، ورزشی و... از دیگر موضوعات اولویت‌دار بین 2 طرف است.

این خبر را به اشتراک بگذارید