54
یکشنبه 2 تیر 1398
شماره 7692
البرز
23023607
02123023901
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

مقابله بی‌امان با «غیر مجاز‌ها» در اراضی کشاورزی کرج

سال گذشته 1070 ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌‌های‌ زراعی و باغی این شهرستان شناسایی شد
خبر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از شناسایی 1070 ساخت‌و‌ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی کرج طی سال گذشته خبر داد.
اخبار ویژه
تابستان فصل اوقات فراغت کودکان و نوجوانان است که دنبال فرصتی هستند تا به دنبال علایق خود بروند و بیشترین لذت را از این روزهای تعطیل ببرند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان البرز گفت: کمیته خدمات در حوزه گردشگری، کمیته تلفیقی نظارتی و کمیته تشدید نظارت بر تأسیسات با هدف ارتقای فعالیت‌های خدماتی صنعت گردشگری در استان البرز راه‌اندازی شده‌اند.
مدیرکل استاندارد البرز از تولید کولرهای غیراستاندارد توسط تولیدکنندگان زیرپله‌ای در البرز خبر داد و از مردم خواست به دلیل خطر جانی این کولرها را خریداری نکنند.
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تاکنون 253 هزار البرزی در طرح غربالگری فشار خون شرکت کرده‌اند.
شهردار کرج گفت: 500 میلیارد تومان بودجه از فروش اوراق مشارکت، اعتبارات دولتی و نیز از محل تهاتر و جایگزینی املاک بدهکار به شهرداری به پروژه قطار شهری اختصاص می‌یابد.

اتوبوس‌های خسته و فرسوده کرج

بیشتر اتوبوس‌ها و تاکسی‌های فعال کرج فرسوده‌اند که باعث افزایش آلودگی هوا و کاهش رغبت شهروندان به استفاده از حمل‌و‌نقل عمومی شده است
شهری
با توجه به این‌که کلان‌شهر کرج از داشتن زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل ریلی برای برخورداری از شبکه قوی حمل‌و‌نقل عمومی محروم است و سال‌ها در پیچ و خم راه‌اندازی قطار شهری به سر می‌برد، اتوبوس و تاکسی نقش پررنگی در به دوش کشیدن بار حمل ونقل عمومی دارند. به‌خصوص اتوبوس‌ها را می‌توان مهم‌ترین وسیله حمل‌و‌نقل عمومی در کرج برشمرد.
«آقا لیلا»؛ میهمان شنبه‌های نمایشنامه‌خوانی

«آقا لیلا»؛ میهمان شنبه‌های نمایشنامه‌خوانی

کارگردان نمایشنامه «آقا لیلا»: این نمایشنامه‌ به موضوع جنگ تحمیلی خیلی خاص و منحصربه فرد می‌پردازد
مدتی است سالن‌های نمایش در شهر حال و هوای دیگری به خود گرفته‌اند و هر هفته به نمایشنامه‌خوانی اختصاص داده می‌شوند.
هویت از دست رفته کاروانسرای شاه‌عباسی

هویت از دست رفته کاروانسرای شاه‌عباسی

این کاروانسرا پس از واگذاری به بخش خصوصی، با تغییر کاربری از فضای سنتی به رستوران و کافی‌شاپ تبدیل شد
کاروانسرای شاه‌عباسی کرج که در زمان شاه سلیمان صفوی احداث شده، یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی البرز بوده که در فهرست آثار این استان ثبت شده است؛ این کاروانسرا با مساحت ۶ هزار متر‌ مربع و زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع، اکنون در قلب شهر کرج قرار گرفته است.
PDF یکشنبه 2 تیر 1398
کوتاه البرز
سرپرست پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی البرز اعلام کرد: اعضای باند انتشار فیلم‌های خشن در فضای مجازی توسط ماموران انتظامی این استان شناسایی و دستگیر شدند.
شهردار چهارباغ گفت: در سال‌های گذشته به علت رشد تصاعدی جمعیت در منطقه مهدی‌آباد و ملک‌آباد چاره‌ای جز رهاسازی آب‌های سطحی و فاضلاب نداشتیم که این امر مشکلات زیادی ایجاد کرده است.
اعضای ۲ باند جعل مدارک با تلاش نیروهای اطلاعات سپاه امام حسن مجتبیع استان البرز شناسایی و دستگیر شدند.
خسارت‌های ایجادشده بر اثر وقوع حوادث و پدیده‌های طبیعی مانند سیل و ریزگرد در سال‌های گذشته تاکنون در کشور و استان البرز بیانگر آن است که توجه به راه‌های پیشگیرانه تا حدود زیادی در کانون توجه قرار نگرفته است.