• سه شنبه 27 مهر 1400
  • الثُّلاثَاء 12 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 19
یکشنبه 6 مرداد 1398
کد مطلب : 68920
+
-

تداوم خیزش گرد و خاک در ۱۰ استان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق در برخی نقاط کشور تا روز دوشنبه، از افزایش سرعت باد و خیزش گرد و خاک در جنوب سمنان، جنوب تهران، استان‌های قم، البرز، قزوین، مرکزی، شمال شرق اصفهان، یزد و خوزستان و منطقه زابل خبر داد.
احد وظیفه به ایسنا گفت: براساس تحلیل آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی، امروز و فردا (۶ و ۷ مرداد) در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای نیمه جنوبی و غرب کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی مناطق استان‌های فارس و هرمزگان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، سمنان، تهران، قزوین، البرز رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
به گفته وظیفه، در روز سه‌شنبه (۸‌مرداد) در ساعات بعدازظهر در جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان، برخی نقاط هرمزگان و جنوب شرقی فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در خراسان شمالی، گلستان، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی اردبیل رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در 3 روز آینده پدیده غالب در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گاهی هم گرد و خاک خواهد بود، گفت: در همین مدت در ساعات بعدازظهر در جنوب سمنان و جنوب تهران و در استان‌های قم، البرز، قزوین، مرکزی، شمال شرق اصفهان، یزد و خوزستان سرعت باد افزایش می‌یابد و در برخی نقاط سبب خیزش گرد و خاک می‌شود. طی 3‌روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید