• سه شنبه 27 مهر 1400
  • الثُّلاثَاء 12 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 19
یکشنبه 6 مرداد 1398
کد مطلب : 68709
+
-

مذاکرات برای رفع مشکلات شرکت لوله‌سازی اهواز

دادستان عمومی و انقلاب خوزستان از ادامه مذاکرات برای رفع مشکلات شرکت لوله‌سازی اهواز در تهران خبر داد.به گزارش ایسنا «عباس حسینی پویا» در حاشیه جلسه بررسی مشکلات شرکت لوله‌سازی اهواز گفت: پس از بیان مطالبات طرفین و همفکری سایر اعضای جلسه و با توجه به مطالبات شرکت از صاحبان پروژه‌های طرف قرارداد و نیاز به جلب حمایت از سوی سرمایه‌گذاران، مقرر شد تصمیم نهایی در این خصوص پس از برگزاری جلساتی در تهران گرفته شود.

وی ادامه داد: به عنوان مدعی‌العموم و در جهت کاهش مشکلات اقتصادی استان، در نظر داریم جلساتی در قوه قضائیه با حضور سرمایه‌گذاران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت نفت به عنوان سرمایه‌گذاران شرکت برگزار شود تا با همفکری و همکاری طرفین، مشکلات شرکت رفع شود و تولید ملی از این طریق افزایش یابد.

حسینی پویا اظهار کرد: چنانچه مشکلات اقتصادی شرکت لوله‌سازی رفع نشود، ممکن است این شرکت در آینده با مشکلات کارگری در خصوص پرداخت دستمزد یا تعدیل نیرو روبه‌رو شود. دبیر ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در دادگستری خوزستان نیز گفت: در این جلسه به موضوع بدهی 600 میلیارد تومانی لوله‌سازی به بانک پاسارگاد رسیدگی شد.

«نعمت‌الله بهروزی» هدف از برگزاری این جلسه را تعیین مبلغ دقیق بدهی لوله‌سازی اهواز و افزایش ظرفیت تولید این شرکت از رقم 20 درصد فعلی به 100 درصد عنوان و ابراز امیدواری کرد که با رفع مشکلات مالی شرکت، گام مثبتی در جهت پیشرفت اقتصاد استان و کشور برداشته شود.

وی با اشاره به برخی اقدامات مشابه در این کارگروه در خصوص برخی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی استان بیان کرد: برای ایجاد تحول در شرکت‌های تولیدی استان و نیز اشتغال پایدار باید از سوی مدیران شرکت‌ها برنامه‌ریزی صحیح صورت گیرد و نباید صاحبان سرمایه و مدیران اقتصادی استان به سود مقطعی و رفع لحظه‌ای مشکلات قانع شوند.

این خبر را به اشتراک بگذارید