• سه شنبه 27 مهر 1400
  • الثُّلاثَاء 12 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 19
یکشنبه 6 مرداد 1398
کد مطلب : 68693
+
-

6500 سیل‌زده لرستانی غربالگری روان‌شناختی شدند

مدیرکل بهزیستی لرستان از غربالگری روان‌شناختی بیش از 6500 سیل‌زده در این استان خبر داد و گفت: نتایج غربالگری 1600 نفر از این افراد مثبت ارزیابی شده است که برای دریافت خدمات روانشناسی به مراکز مربوطه ارجاع داده شده‌ند.«فاطمه‌زهرا توکلی» در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: با گذشت حدود 4 ماه از وقوع سیل در لرستان، انجام فعالیت‌های روانشناختی همچنان در مناطق سیل‌زده ادامه دارد.

وی افزود: 190 تیم مددکاری و روانشناسی از ابتدای وقوع سیل در مناطق سیل‌زده به ارائه خدمت پرداخته‌اند. ضمن این‌که برای تداوم این کمک‌رسانی 2 پایگاه سلامت اجتماعی را در پلدختر راه‌اندازی کرده‌ایم. توکلی گفت: تلاش کرده‌ایم، با کمک و مشارکت مردم، مسائل و مشکلات اجتماعی محله‌های مختلف را شناسایی کنیم و برای آنها راهکاری بیندیشیم. بسیاری از نوجوانان مناطق سیل‌زده با اجرای طرح اجتماع‌محور در تحقق این موضوع موثر واقع شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به فعالیت تشکل غیردولتی در معمولان و ایجاد پایگاه تابستانه برای اوقات فراغت کودکان این شهرستان، از شناسایی گروه‌های مرجع توسط سازمان‌های مردم‌نهاد برای حل مشکلات خبر داد. توکلی با تاکید بر این‌که سعی شده است از موازی‌کاری در مناطق سیل‌زده خودداری شود، گفت: با وجود این، در هر فضایی که به تیم‌های مددکار اجتماعی و مداخلات روانشناختی بهزیستی نیاز بوده است، حضور یافته و به ارائه خدمات پرداخته‌ایم.

این مسئول بیان کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تا پایان فصل تابستان و با توجه به تعطیلی مدارس، گروه‌های هنری استانی و ملی در فواصل مختلف در مناطق سیل‌زده حضور یابند و به اجرای برنامه برای کودکان، نوجوانان و همچنین خانواده‌ها بپردازند.

این خبر را به اشتراک بگذارید