• پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
  • الْخَمِيس 17 شوال 1443
  • 2022 May 19
شنبه 14 مهر 1397
کد مطلب : 33030
+
-

کمبود بازیکن و مشکلات شفر برای برگزاری تمرینات

یکی از مشکلاتی که وینفرد شفر سرمربی استقلال بارها به آن اشاره کرده، نبود بازیکنانش در تمرینات بوده است. از ابتدای فصل که بسیاری از ستاره‌های فصل گذشته استقلال جدا شدند، او تمریناتش را با تعدادی از مهره‌های فصل گذشته و جوان آغاز کرد. در اردوی ترکیه، تیم تمریناتش را ناقص دنبال کرد، چراکه مدیران وقت باشگاه، نتوانسته بودند تکلیف بازیکنانی چون تیام و جپاروف را مشخص کنند. بازیکنانی مثل مرتضی آقاخان و میثم تیموری هم مصدوم جذب شده بودند.

با شروع فصل و آمدن امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه، مرتضی تبریزی، مارکوس نیومایر، طارق همام و الحاجی گرو به استقلال پیوستند. اینها چند هفته‌ای نیاز به زمان داشتند تا با شرایط استقلال آشنایی پیدا کردند. در مقطعی از فصل که بازی‌های لیگ به‌خاطر بازی دوستانه تیم ملی فوتبال برابر ازبکستان تعطیل بود، شفر فرصت را مغتنم شمرد و تصمیم گرفت در این زمان تیمش را به لحاظ بدنی و همچنین هماهنگی بیشتر آماده کند، اما 6بازیکن به تیم ملی دعوت شدند و طارق هم به اردوی تیم ملی عراق رفت.

شفر در این مدت بازیکنانش را در اختیار نداشت. اکنون قرار است لیگ به‌دلیل اردوی تیم ملی و بازی دوستانه با بولیوی تعطیل شود، اما بار دیگر 6بازیکن از استقلال به تیم ملی دعوت شده‌اند. سرمربی تیم استقلال خیلی ناراحت نیست که بازیکنانش به تیم ملی دعوت شوند، اما 5بازیکن از بازیکنان جوان استقلال هم به تیم امید دعوت شده‌اند تا از این تیم 11بازیکن در تمرینات حضور نداشته باشند.

به همین دلیل، سرمربی آلمانی آبی‌پوشان برای برگزاری تمرینات تیمش به مشکل خورده و باید با تیم ناقص تمرینات را برگزار کند. استقلال 27مهر باید در هفته نهم لیگ برتر با سایپا دیدار کند و قرار شده ملی‌پوشان این تیم 2روز قبل به این تیم اضافه شوند.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید