• شنبه 5 اسفند 1402
  • السَّبْت 14 شعبان 1445
  • 2024 Feb 24
دو شنبه 4 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 189777
+
-

نگاهی به فرمان ۹ بندی رهبر انقلاب خطاب به جهادگران

جهادی کار کنید، هنرمندانه روایت کنید

در پی دیدار جمعی از اعضای گروه‌های جهادی جوان با رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۱۰ مرداد‌ماه 13۹۸، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فردای آن روز در پیامی خطاب به اعضای گروه‌های جهادی و بسیج‌سازندگی، ۹ نکته را به این جوانان توصیه کردند. متن پیام رهبر عزیز انقلاب اسلامی  به این شرح است:
جوانان عزیز گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی: افزون بر چند کلمه‌ای که دیشب حضوراً  گفته شد؛

کارتان باارزش است، سپاس امثال من حقّ آن را ادا نمی‌کند، سپاس خدا نصیب‌تان باد، شکرالله مساعیکم.

کار جهادی، به معنی کار برخاسته از ایمان و به کارگیرنده هر چه بیشتر از ظرفیت وجودی انسان است؛ و این دو هیچ یک، نقطه پایان ندارد؛ پس کار جهادی امروز شما می‌تواند ده‌ها و صدها برابر، کیفیت و ارتقا و گسترش یابد.

ارتقای فکری و عملی جهادگران -که گزارش آن را دادید- آنها را از خدمت‌رسانی‌های ابتدایی و یدی، غافل و دور نکند. تعمیر دیوار و بام و خانه آن پیرزن روستایی، به شما و کارهای بزرگ‌تان برکت و نورانیت می‌بخشد.

 شعار «خدمت‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت» را همگانی کنید. منظومه معرفتی اسلام در این‌باره را که مشتمل بر صدها درس از لزوم انفاق و لزوم تعاون در بِرّ و تقوا و لزوم نفع‌رساندن به مردم و لزوم قیام به قسط و امثال اینهاست، در برابر میلیون‌ها جوان کشور بگذارید.

جهاد خدمت‌رسانی پیش از سود رساندن به گیرنده خدمت، به‌خود خدمت‌رسان سود می‌رساند.
دل کندن از بهره‌های شخصی برای بهره رساندن به دیگران، دل را روشنی و ذهن و اندیشه را ارتقا و اراده را قوت می‌بخشد و فراتر از همه، رضای الهی را جلب می‌کند. این را با قول و عمل خود به کسانی که هنوز قدم در وادی خدمت‌رسانی نگذاشته‌اند، نشان دهید.

در محیط خدمت‌رسانی با اخلاق نیکو و عمل مؤمنانه، اجتناب از محرمات، تقید به مستحبات، فضای پیرامون خود را آکنده از عطر ایمان و عمل صالح کنید.

حتماً خود مردم منطقه خدمت‌رسانی، به‌ویژه جوانان را در کار خدمت‌رسانی شریک کنید؛ این نیز خدمتی بزرگ به آنهاست.

به ارتباط گروه‌های جهادی با یکدیگر و ارتباط آنها با دستگاه‌های قادر بر پشتیبانی بپردازید؛ بی‌آنکه دچار ارتباط‌های اداری مرسوم و دست‌وپاگیر شوید.

 کارهای خود، پیشرفت‌های خود، موفقیت‌های خود، توانایی‌های روزافزون خود را به‌شکل هنرمندانه به اطلاع همگان برسانید. نشان دهید که جهادِ موفق شما که فقط بر گوشه‌ای از ظرفیت‌های انسانی کشور متکی است، چقدر زیبا و شوق‌انگیز است.

این خبر را به اشتراک بگذارید