• شنبه 2 مهر 1401
  • السَّبْت 27 صفر 1444
  • 2022 Sep 24
سه شنبه 14 بهمن 1399
کد مطلب : 123573
+
-

قالیباف: مجلس انقلابی سنگربان راه امام ره باشد

مجلس
قالیباف: مجلس انقلابی سنگربان راه امام ره باشد

رئیس مجلس دیروز به همراه جمعی از نمایندگان مجلس در حرم مطهر امام خمینی(ره) حضور یافت و با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی و شهدا تجدید پیمان کرد. این نخستین سال حضور محمدباقر قالیباف در قامت رئیس مجلس در حرم امام خمینی(ره) بود. قالیباف ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امروز بازگشت به راه و مکتب امام (ره) راه موفقیت است. در واقع امروز انقلابی کسی است که دلباخته مردم باشد و در مسیر حل مشکلات گام بردارد. رئیس قوه مقننه افزود: مجلس یازدهم عنوان مجلس انقلابی را از رهبر معظم انقلاب گرفته است؛ لذا باید سنگربان راه امام (ره) باشد و در مسیر تحقق آرمان‌های ایشان و در راه برطرف کردن دغدغه‌های مردم گام بردارد. امام (ره) فرمودند ما می‌توانیم؛ لذا اکنون وظیفه همه ما در مجلس است تا به‌دنبال تحقق خداباوری، مردم‌باوری و خودمحوری باشیم.

از راه امام فاصله گرفته‌ایم
رئیس قوه مقننه گفت: امام (ره) به ما آموخت و نشان داد اگر در راه او مصمم و پایبند باشیم، رژیم تا دندان مسلح و منحوس پهلوی و زیاده‌خواهان، قدرت‌طلبان و مستکبران جهانی نمی‌توانند کاری از پیش ببرند؛ لذا این مرد الهی ایستاد، مبارزه کرد و نتیجه گرفت. قالیباف افزود: اگر امروزه دچار مشکلات و چالش‌هایی هستیم و مردم این مهم را مشاهده و در زندگی‌شان کاستی‌ها و فشارها را تحمل می‌کنند به این جهت است که از مسیر امام خمینی (ره) فاصله گرفته‌ایم. به گزارش جماران، رئیس مجلس ادامه داد: امام خمینی (ره) اعتقاد به محرومان و مستضعفان داشت و تلاش می‌کرد باری از دوش مستضعفان، کارگران، مزدبگیران و محرومان بردارد؛ ایشان برای عدالت تلاش می‌کرد و به قشر محروم جامعه توجه داشت.
وی افزود: امروز به همراه هیأت رئیسه و روسای کمیسیون‌های مجلس با امام خمینی (ره) بیعت می‌کنیم تا طوری در امور عمل کنیم که شرمنده مردم نباشیم و از فرصت خدمتگزاری به مردم به خوبی بهره ببریم. رئیس مجلس بیان کرد: رهنمودهای رهبر انقلاب و سیاست‌های ابلاغی ایشان راهگشای امور آینده کشور است؛ لذا باید در راستای تحقق آنها گام برداریم؛ تعبیر و تفسیر از انقلابی بودن به این معناست که دارای ایران قوی و با افتخار باشیم و برای رسیدن به این مهم، تک‌تک مردم ایران باید قوی باشند. وی اضافه کرد: باید در مسیر پیشرفت و عدالت حرکت کنیم و با ظرفیت‌های کشور، کارآمدی دین در اداره امور جامعه که ازجمله آرمان‌های امام (ره) بود را محقق کنیم. او افزود: امام (ره) فقه را از کنج حجره به قلب‌های مردم وارد کرد و نظام فقه و انقلابی ما نیز برگرفته از فرهنگ اهل‌بیت(ع) و قرآن است؛ لذا در عمل باید این مهم را نشان دهیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید