• یکشنبه 3 بهمن 1400
  • الأحَد 19 جمادی الثانی 1443
  • 2022 Jan 23
یکشنبه 30 شهریور 1399
کد مطلب : 110661
+
-

خبرهای کوتاه

دستورات رئیسی درباره زندان‌ها
رئیس قوه قضاییه ضمن «تقدیر از بازدیدهای سرزده از زندان‌های استان‌ها» به رئیس سازمان زندان‌ها دستور داد: گزارش وضعیت زندان‌ها و به‌خصوص بازداشت‌های غیرضرور هر استان ضمن انعکاس به رئیس‌کل دادگستری استان، به حوزه ریاست ارسال شود. به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی تأکید کرد: معاون قضایی زندان‌ها، مسائل زندانیان را با استفاده از کارشناسان حقوقی دنبال و گلایه‌ها و مشکلات را پیگیری کند. سازمان زندان‌ها ضامن اجرای دستورات و بخشنامه‌های رئیس قوه قضاییه در زندان‌ها‌ست. رئیس قوه قضاییه همچنین با عنایت به تغییرات هیأت‌مدیره بنیاد تعاون زندانیان در این دستور مقرر کرد: رویکرد بنیاد در آینده باید ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان باشد.

رئیس سازمان بازرسی:
 صاحب نفوذ‌ها را معرفی کنید

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با اعضای شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی، ضمن انتقاد از کارشناسی‌های ضعیف و یا بعضا توجه‌نکردن به گزارش‌های کارشناسان، گفت: برخی از تسهیلاتی که به پروژه‌ها داده می‌شود، اولویت کشور نیست و یا آن پروژه صرفه اقتصادی ندارد، اما بانک‌ها بعضا با فشار‌های مقامات سیاسی و غیرسیاسی مجبور به پرداخت می‌شوند، درحالی‌که شما باید امانتدار مردم باشید و از منابع بیت‌المال محافظت کنید.
 به گزارش میزان، حسن درویشیان با اشاره به دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت از سوی برخی افراد صاحب‌نفوذ که آن را نیز پس نمی‌دهند، اظهار داشت: لیست این افراد را به سازمان ارائه کنید و از شما رسما می‌خواهیم با قاطعیت این قبیل موارد را پیگیری کرده و نتیجه را هم به ما اعلام کنید.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :