40
یکشنبه 20 مرداد 1398
شماره 7733
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

تذکر دادند به ویلاهای لواسان گیر نده!

کاکتوس
با برنامه طنز «قند پهلو» به عنوان یک چهره تلویزیونی در حوزه طنز شناخته شده‌است. اما پیش از این رضا رفیع، فعالیتش را در مطبوعات آغاز کرد. از زمانی که مجله «گل آقا» تعطیل شد به تحریریه روزنامه اطلاعات پیوست و حالا دبیری صفحه طنز ضمیمه «ادب و هنر» را برعهده دارد.
اخبار ویژه
نخستین مسابقه «شمشیربازی ایرانی» با هدف آشنایی با ورزش سنتی‌0 ایرانی در ورزشگاه «شهدای کاشانک» برای بانوان برگزار می‌شود.
مجموعه ورزشی «شهدای لواسان» با هدف توسعه زیرساخت‌های ورزشی در منطقه «لواسان» تا پایان امسال احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.
«انجمن سلامت خانواده ایران» برای حمایت از خانواده‌های بی‌بضاعت در منطقه 2 و با هدف ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و درمانی به این شهروندان در حال شناسایی و تشکیل بانک اطلاعاتی از خانواده‌های بی‌بضاعت است.
نوزدهمین جشنواره «هنرهای آیینی و سنتی»، از 19 تا 26مرداد ماه، همزمان در مناطق 11 و 12 و نیز برخی شهرهای کشور از جمله «کاشان» برگزار می‌شود.
پارک جنگلی طالقانی از دیرباز یکی از جاذبه‌های گردشگری پایتخت بوده است. وجود انواع درخت و گونه‌های گیاهی دلیل بر جذابیت و زیبایی آن برای عموم شده است. زمین‌های این منطقه قبل از تبدیل شدن به یک پارک عمومی، زمین کشاورزی بوده و در سال 1350 طرح نوسازی آن توسط شرکت مهندسی اسپانیایی آغاز شد.
برای آنها نیم قرن از آخرین زنگ مدرسه می‌گذرد. از آخرین باری که در قامت دانش آموز، پشت همین میز و نیمکت‌های چوبی، دوستی و رفاقت را تمرین می‌کردند. حالا 50 سال بعد از آخرین زنگ، اگرچه فرمول‌های ریاضی و شیمی را از یاد برده‌اند و گرد پیری روی چهره‌شان نشسته، اما نمره رفاقت‌شان هنوز 20 است. دانش‌آموزان سال‌های پایانی دهه 40 دبیرستان نیکی اعلا به یاد روزهای شیرین مدرسه دور هم جمع شده‌اند.

ساخت پارکینگ در زمین‌های خالی

تیتر یک
زمین‌های خالی و بدون استفاده، در متراژ‌های بزرگ، به پارکینگ عمومی تبدیل می‌شوند.
مبارک مهمان شیرین سخن محله ما

مبارک مهمان شیرین سخن محله ما

گروه خیمه‌شب‌بازان در حال برپا کردن صحنه نمایش هستند، اما جز چند سالمند که می‌گویند در دوران جوانی یکی دو بار نمایش خیمه‌شب‌بازی را تماشا کرده‌اند کسی اطلاع چندانی از نحوه اجرای این نمایش سنتی ندارد. کودکان دور و بر اتاقک قرمز رنگ جمع شده‌اند و اعضای گروه خیمه‌شب‌بازی خود را برای اجرا آماده می‌کنند.
مدیریت واحد شهری چرا و چگونه؟

مدیریت واحد شهری چرا و چگونه؟

شهر سیستمی پویاست که ساختارهای آن، پیوسته در تعاملند؛ برای تنظیم این روابط و پایداری سیستم، هماهنگی و یکپارچگی در مدیریت آن ضروری است. ما نمی‌توانیم کارکردهای مختلف شهر را به مدیریت منفک و بدون ارتباط با هم بسپاریم و انتظار بهبود وضعیت داشته باشیم.
PDF یکشنبه 20 مرداد 1398
کوتاه محله
این روزها فرهنگسرای «آفتاب» میزبان آثار هنرمند جوان هم‌محله‌ای است. او با علاقه‌ای که به نقاشی «مینیاتور» دارد توانسته نخستین نمایشگاه انفرادی خود را با 30 اثر در منطقه برگزار کند و به گفته او در روزهای برپایی نمایشگاه‌اش، سلیقه و نگاه هم‌محله‌ای‌های خود به‌ویژه دختران جوان را ارزیابی کند.
20 سال بیشتر نداشت که در یک حادثه رانندگی قطع نخاع شد و در اوج جوانی قدم به دنیای معلولیت گذاشت. حالا از آن حادثه 15 سال می‌گذرد و امروز هنرمند مشهور و پرطرفداری شده که به گفته خودش، جوانان بسیاری از شهرستان‌های مختلف و حتی از اروپا و آسیا در فضای مجازی از او رمز موفقیتش را جویا می‌شوند تا بتوانند در زندگی‌شان تغییر ایجاد کنند.
محله «چیذر» محله‌ای با هویت قدیمی و خاطرات شنیدنی، در گذشته به نام «شیرزر» شناخته شده بود. در حقیقت چیذر کنونی همان شیرزر سابق است.