40
یکشنبه 17 تیر 1397
شماره 7425
محله
123
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

شاه لقب می‌فروخت تا خرج سفر جور کند

روزگار قاجار دوران افراط و تفریط‌هاست. لقب و لقب‌گزینی هم در این روزگار چنان افراطی می‌شود که در روزگار قبل و بعد خود این‌گونه نبود. قدمت لقب دادن به افراد سرشناس و صاحب‌منصب به قبل از اسلام برمی‌گردد.
ویژه
امروز بحران کم‌آبی یکی از مشکلات اساسی کشور ماست.
تقریباً همه ما از تابستان و تعطیلات طولانی مدارس خاطره داریم.‌
3 سال قبل بود که کلنگ ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی سوانح سوختگی در تکه هفتم پایتخت به زمین خورد.
خیابان شهید یعقوبی محله شریعتی را با مغازه‌های صافکاری اتومبیل و تعمیرگاه‌های متعددش می‌شناسند.
مسئولان سرای محله سلیمانی‌، تیموری منتظر نمی‌مانند گذر شهروندان به سرای محله بیفتد و از کتابخانه غنی و پروپیمان آنجا کتابی به امانت بگیرند.
خیلی چیزها در گذر از جامعه سنتی به مدرن رنگ باخته است. احترام به بزرگ‌ترها، نیکی به همنوعان، دستگیری از نیازمندان و.... دیدن آدم‌هایی که هنوز به
بررسی مشکلات همسایگی با صنف آلاینده در بلوار فرحزادی

سنگفروشان «کتاب» را بلعید‌ه‌اند

سنگ‌های روی هم انباشته شده در کنار ساختمان‌های سر به فلک کشیده، اطراف میدانی که نام کتاب را بر خود دارد، نمایی منحصربفرد از توسعه شهری را به نمایش می‌گذارد؛
دیوار به دیوار زمین‌های آسیب خیز

دیوار به دیوار زمین‌های آسیب خیز

زمین‌های رها شده‌ای که در دل بافت مسکونی برخی محله‌های شهر جا خوش کرده‌اند، محلی برای تمرکز ملغمه‌ای از انواع آسیب‌های اجتماعی هستند.
بانک‌ها «جزیره» را ترک کردند
بانک‌ها «جزیره» را ترک کردند
اکنون محله جوادیه یا همان کشتارگاه سابق در محدوده جغرافیایی منطقه16، با گذشته خود تفاوت زیادی پیداکرده است.
جالب است بدانید محله‌ای که امروز به‌عنوان یکی از محله‌های شمالی و مرفه‌نشین تهران شهرت پیدا کرده، در گذشته دور جولانگاه اتفاقات و وقایع خواندنی و محل رفت‌وآمد افراد بانفوذ زمان خود بوده است.

چال هرز

قصه های شهر ما
در گذشته گودال‌های بزرگ و دره شکلی بودند که آب چاه‌ها و قنات‌ها به آنها سرازیر می‌شدند. به همین سبب از آنها با نام «چال‌هرز» یاد می‌کردند.

سربازی اجباری

روزی روزگاری
این روزها که سربازی رفتن یک رفتار معمولی برای پسران به شمار می‌آید زمانی اصلاً وجود نداشت. در دوره‌ای هم علاوه بر پسران، دختران نیز به سربازی می‌رفتند.

اجرت سفید کردن ظروف مسی 2ریال

مشاغل از یاد رفته
استفاده از ظروف مسی در روزگار قدیم رونق زیادی داشت. ظروفی که مدتی از آشپزخانه‌ها رخت بربست و ظروف دیگر جای آن را گرفت.
PDF یکشنبه 17 تیر 1397
کوتاه محله
طرح امنیت اجتماعی در محله‌های زعفرانیه، ولنجک و محمودیه اجرا می‌شود. رئیس کلانتری محمودیه در این‌باره گفت: «با درخواست شهروندان و شورایاران محله‌های زعفرانیه، ولنجک و محمودیه، طرح امنیت اجتماعی و مبارزه با متخلفان و مزاحمان خیابانی در خیابان‌ها و بوستان‌های این محله‌ها اجرا می‌شود.»
معضل کمبود پارکینگ در پایتخت جدی است، کافی است وارد یکی از خیابان‌های پر‌ تردد شهر شوید و کار فوری داشته باشید، آن زمان است که نبود جای پارک به معضلی لاینحل برایتان تبدیل می‌شود.
از ابتدا تا انتهای خیابان دستغیب مغازه‌های لوازم تهویه هوا، کانال کولر و شوفاژ فعالیت می‌کنند. این واحدها علاوه بر اینکه سرو صدای زیادی دارند، با سدمعبر در پیاده‌رو برای عابران دردسرآفرین شده‌اند.