• دو شنبه 13 مرداد 1399
  • الإثْنَيْن 13 ذی الحجه 1441
  • 2020 Aug 03
سه شنبه 12 آذر 1398
کد مطلب : 89319
+
-

رتبه‌بندی، فاز سوم ندارد

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه‌بندی فاز سوم ندارد و حرکت بعدی ما حرکت به سمت داشتن قانون خاص فرهنگیان است، نظام آموزش و پرورش از این قانون همگانی مدیریت خدمات کشوری خسته شده است. 
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با مهر درخصوص این موضوع که با اجرای طرح رتبه‌بندی هنوز شماری از معلمان ناراضی هستند و این را افزایش حقوقی می‌دانند که سال‌ها پیش برای یکسان‌سازی‌ حقوق معلم‌ها با سایر کارکنان دولت وعده داده شده بود و فاز اول آن در میانه دهه۹۰ اجرا شد، گفت: شما خبرنگاران همه موارد را از آموزش و پرورش سؤال می‌کنید، درحالی‌که انجام امور معیشتی فرهنگیان و بودجه آموزش و پرورش و افزایش حقوق فرایندی است که از طریق قانون بین دستگاه‌های مختلف تقسیم شده است. یعنی سازمان برنامه و بودجه و ما به‌عنوان بخش اجرایی همچنین خزانه‌داری و بخش‌های مختلف وزارت اقتصاد و سازمان امور استخدامی در این امور دخیل هستند. من در حد اختیاراتم می‌توانم پاسخ‌های شما را بدهم و عموما هم این پاسخ‌ها چیزی را تغییر نمی‌دهد و روال همان است. علی اللهیار ترکمن بیان کرد: در مورد نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت باید بگویم که فرهنگ حاکم بر نظام اداری کشور ما فرهنگ پذیرش این نظام هماهنگ نیست و مبتنی بر چانه‌زنی و قلمرو‌سازی‌ است. در این سیستم در وزارتخانه‌ای افراد خود را برای دریافت حقوق بیشتر محق‌تر می‌دانند و لابی‌هایی هم صورت می‌گیرد. 
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: قانون استخدامی کشور در سال۴۵ در کشور ما تصویب شد. کل قانون ۲۰صفحه بود. در سال۸۶ که به عمر خود پایان داد ۹هزار صفحه الحاقیات داشت. برای قانون مدیریت خدمات کشوری هم همین اتفاق دارد می‌افتد و باید مجموعه نظام اداری و تصمیم‌گیران این نظام ملزم باشند که بروند به سمت اینکه انواع انشقاقات را در مصوبه‌ها اجرا نکنند. ما در آموزش و پرورش فعلا تحت همین قانون هستیم و امتیازات و ضرایب در مصوبات مختلف برای حقوق مشخص شده است. رتبه‌بندی هم در همین ظرف اعمال می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید