• دو شنبه 13 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 21 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 04
شنبه 5 مرداد 1398
کد مطلب : 68426
+
-

وعده ارزانی در اصفهان

رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: با توجه به ثبات‌ نسبی بازار عرضه و تقاضا و تعدیل نوسانات قیمت ارز، قیمت زمین، ملک و سایر کالاها در روزهای آینده کاهش می‌یابد.
«رسول جهانگیری» در گفت‌وگو با ایرنا افزود: به طور حتم قیمت زمین، خانه و کالاها به تبع کاهش نوسانات قیمت ارز و سکه در روزهای آینده کاهش پیدا خواهد کرد.

وی بیان کرد: هنگامی که عرضه و تقاضا در بازار متعادل شود و یکدیگر را پوشش دهند، قیمت‌های کاذب و هیجانی که برای برخی کالاها ایجاد شده، خود به خود حذف خواهد شد اما این امر مستلزم همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف مسئول و نظارتی با یکدیگر است.
رئیس اتاق اصناف اصفهان اظهار کرد: نوسانات بازار ارز و سکه بعد از دو تا سه ماه تاثیر خود را بر روی بازار املاک خواهد گذاشت.

وی با بیان این‌که نباید همه گرانی‌های اخیر را ناشی از عملکرد بازار بدانیم، تصریح کرد: بازار آخرین حلقه و قسمت نهایی عرضه کالا محسوب می‌شود و مردم گرانی اجناس را در این قسمت مشاهده می‌کنند.
جهانگیری با اشاره به این‌که عوامل مختلفی در افزایش قیمت‌ها نقش دارند، ادامه داد: بیشتر کالاهایی که تولید می‌شوند قیمت مصرف‌کننده روی آنها درج شده و این اختیار و اجازه به تولید‌کننده داده شد که کالاهای خود را پس از تولید، قیمت‌گذاری کند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر قیمت‌هایی که در زمان حاضر در بازار وجود دارد ناشی از تولید است و خواسته ما این است که بتوانیم نمود افزایش قیمت‌ها را در بازار مشاهده کنیم.

به گفته وی، نظارت بر اصناف توسط اتاق اصناف و یا اتحادیه‌ها انجام می‌شود و این امر بر اساس فاکتور خرید فروشنده و سود عمده‌فروشی یا خرده فروشی برای آنها تعیین خواهد شد.

به تاکید جهانگیری، اتاق اصناف و اتحادیه‌ها بر اساس گزارش‌های مختلف یا بازرسی‌های دوره‌ای خود، بر روند افزایش قیمت‌ها نظارت می‌کنند.

وی اضافه کرد: همه جوانب امر و دستگاه‌های دیگر همچون سازمان حمایت از مصرف‌کننده، سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات باید به طور هماهنگ بر قیمت کالاها نظارت داشته باشند و از تخلف و گران‌فروشی جلوگیری کنند.

وی افزود: قیمت گذاری و تامین کالاهای اساسی سبد اصلی خانوارها توسط ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود و تلاش شده افزایش چندانی در قیمت این‌گونه کالاها ایجاد نشود.

رئیس اتاق اصناف اصفهان اضافه کرد: برنامه‌‌ریزی و نظارت بر قیمت کالاهای اساسی در ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود و هرگونه تغییر یا افزایش قیمت در این زمینه توسط مسئولان و دولت و پس از آنالیز و تجزیه و تحلیل‌های رسمی انجام خواهد شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید