• دو شنبه 11 مهر 1401
  • الإثْنَيْن 7 ربیع الاول 1444
  • 2022 Oct 03
یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 56299
+
-

ریشه معضلات اجتماعی، مشکلات اقتصادی است

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان ‌اینکه مشکلات اقتصادی کنونی ریشه معضلات اجتماعی است با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان مربوطه به این امر تأکید کرد که نمایندگان مجلس شرمنده خانواده کارگرانی هستند که حتی قادر به خرید نان و هندوانه هم نیستند و شب را با گرسنگی سپری می‌کنند.
مسعود رضایی در گفت‌و‌گو با خانه ملت، در مورد مشکلات اقتصادی کنونی که به رشد معضلات اجتماعی دامن زده است، گفت: بروز مشکلات اقتصادی کنونی ریشه معضلات اجتماعی همچون طلاق و کودکان کار است که در پی اعمال تحریم‌ها و گران شدن نرخ ارز به‌وجود آمده و به‌دنبال از بین بردن ثبات بازار و افزایش تورم وضعیت معیشت مردم را نیز تحت‌تأثیر قرار داده است. نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: وقتی مردم از وضعیت اقتصادی نامطلوبی برخوردار باشند با چالش‌های مختلفی در حوزه اجتماعی هم مواجه می‌شوند و می‌توان گفت بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی کنونی ناشی از مشکل مردم در تأمین معیشت است. وی تصریح کرد: هم‌اکنون بیشترین آسیب ناشی از وضعیت اقتصادی به کارگران وارد شده است، کما اینکه وقتی در جمع آنها حاضر می‌شویم به‌عنوان نماینده مجلس از وضعیت اقتصادی که برای آنها رقم خورده، شرمنده می‌شویم.
رضایی خاطرنشان کرد: کارگران در بهترین شرایط ماهانه بین یک و نیم تا 2 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند و بسیاری از آنها برای تأمین ساده‌ترین غذا برای خانواده خود نیز با مشکل جدی مواجه هستند، چرا که حقوقی که دریافت می‌کنند تنها پاسخگوی یک یا دو وعده غذایی آنها بوده و شب را باید با گرسنگی سپری کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید