• چهار شنبه 7 آبان 1399
  • الأرْبِعَاء 11 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 28
یکشنبه 27 مرداد 1398
کد مطلب : 72945
+
-

18 نفر در همدان غرق شدند

حمید نصرتی‌قانعی| همدان ـ خبرنگار:


رئیس فوریت‌های پزشکی استان همدان گفت: به استناد آمار ‌پزشکی قانونی استان همدان، در 4 ماه نخست امسال 18 نفر در استان همدان غرق شده‌اند؛ این آمار برابر با تعداد کل غرق‌شدگان سال 97 در این استان است. 

حبیب معصومی در جمع اصحاب رسانه همدان با اشاره به این‌که بخش عمده‌ غرق‌شدگی‌ها در آبگیر‌ها و استخر‌های ذخیره آب بوده است، اظهار کرد: غالب غرق‌شدگی‌ها به دلیل سهل‌انگاری، نداشتن مهارت کافی شنا و نبود غریق‌نجات بوده است. او از شهروندان استان خواست که مسائل ایمنی مانند عمق محل شنا، تسلط به شنا، شناخت نوع گرمی یا سردی آب و استفاده ‌نکردن از داروی خواب‌‌آور قبل از شنا را رعایت کنند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود توضیح داد: در 4 ماه امسال 5 نفر بیش از سال گذشته در حوادث ترافیکی کشته شده‌اند. سال قبل 143 نفر در محور‌های مواصلاتی استان همدان در این ‌بازه ‌زمانی کشته شدند. 

رئیس فوریت‌های پزشکی استان همدان با رد این ‌آمار که در حین انتقال مصدومان به بیمارستان درصدی زیادی فوت کرده‌اند، افزود: سال قبل در مدت یک ‌سال بر اثر حوادث ترافیکی استان 434 نفر کشته شدند. از این آمار 46 درصد در بیمارستان و 5 درصد حین ‌انتقال فوت شدند. این آمار کاملا مستند است و از مسئولان انتظار داریم به‌صورت مستند اظهار نظر‌کنند. 

معصومی تصریح کرد: بیشترین تصادف فوتی هم مربوط به مسیر همدان به کبودر‌اهنگ در پیچ شاوه بوده که در مدت 4 ماه امسال 18 تصادف داشتیم. اکنون راهداری مشغول اصلاح مسیر با نصب علائم ترافیکی است. 

وی در پاسخ به این سوال همشهری که آیا سرانه پایگاه فوریت‌های پزشکی استان متناسب است یا خیر گفت: بین سال‌های 85 تا 98 از 16 پایگاه فوریت پزشکی در استان به 60 پایگاه فوریتی رسیده‌ایم. در هفته دولت هم 3 پایگاه اورژانس دیگر در استان همدان بهره‌‌برداری خواهد شد. اکنون فقط در شهر همدان 11 آمبولانس فعال داریم در حالی که سال 85 فقط 3 آمبولانس فعال داشتیم. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید