• چهار شنبه 2 مهر 1399
  • الأرْبِعَاء 5 صفر 1442
  • 2020 Sep 23
یکشنبه 13 آبان 1397
کد مطلب : 36327
+
-

چرا هنوز امیدواریم؟

چرا هنوز امیدواریم؟

«کار کاشیما را در ژاپن تمام می‌کنیم»؛ قبل از دیدار رفت فینال آسیا، این جمله بارها در مصاحبه‌های ستاره‌های پرسپولیس تکرار شد. آنها امیدوار بودند در زمین حریف، یک ضربه بزرگ به سامورایی‌ها بزنند و تجربه درخشان بازی در زمین السد را تکرار کنند اما با وجود عملکرد قابل‌قبول نیمه اول، تیم برانکو در نیمه دوم دچار افت فاحشی شد و سرانجام نتیجه را به حریف واگذار کرد. روی کاغذ، کاشیما فاصله چندانی با لمس جام قهرمانی ندارد اما پرسپولیسی‌ها هنوز باید به شنبه بعدی امیدوار باشند؛ شنبه‌ای که شاید، بهترین شروعِ هفته تاریخ باشگاه لقب بگیرد. سرخپوشان هنوز برای بازگشت بزرگ، شانس خواهند داشت.

  جهنم آزادی
35هزار تماشاگر کاشیما، نفس‌کشیدن در ورزشگاه را برای پرسپولیسی‌ها دشوار کردند اما نباید از یاد ببریم که در دیدار برگشت، بیش از 2برابر این جمعیت به تشویق پرسپولیس خواهند پرداخت. البته که هواداران ایرانی به اندازه تماشاگران ژاپنی، پرسروصدا نیستند و نوددقیقه بدون وقفه به تشویق تیم‌شان نمی‌پردازند اما کافی است تیم برانکو مسابقه را خوب شروع کند تا سکوها، شرایط سختی را برای کاشیما آنتلرز رقم بزنند. حتی باوجود نتیجه ناامیدکننده دیدار رفت، آزادی سرشار از تماشاگر می‌تواند هر حریفی را به دردسر بیندازد و بدون تردید سامورایی‌ها نیز در این دام گرفتار خواهند شد و تنها در شرایطی زنده می‌مانند که در مقابل فشار آزادی خرد نشوند.

  استراحت پرسپولیس 
پسران برانکو در فاصله 2بازی با کاشیما، هیچ جدال دیگری برگزار نمی‌کنند اما کاشیما باید همین هفته در رقابت‌های جی‌لیگ با کاشیوا ریسول روبه‌رو شود. البته که سرمربی کاشیما در این جدال، به نفرات اصلی‌اش استراحت کامل خواهد داد و از نفرات ذخیره استفاده خواهد کرد اما بازی روز سه‌شنبه، موجب می‌شود این تیم زمان زیادی برای تطبیق پیداکردن با شرایط بازی در تهران نداشته باشند. آنها نمی‌توانند زودتر از چهارشنبه به تهران سفر کنند و بدون تردید اختلاف شرایط 2کشور، این تیم را با مشکل روبه‌رو خواهد کرد. همانطور که پرسپولیسی‌ها نیز در نیمه دوم، اسیر چنین اتفاقی شدند.

  مهارنشدنی در خانه
پرسپولیس در بازی‌های خانگی لیگ قهرمانان آسیا، به هیچ حریفی باج نداده است. تیم برانکو در مرحله گروهی هر 3بازی خانگی‌اش را با پیروزی پشت سر گذاشت. تیم برانکو در نیمه دوم دیدار با الدحیل برای صعود به زدن 3گل نیاز داشت و توانست به کمک هوادارانش چنین کار بزرگی را انجام بدهد. آنها در نیمه دوم جدال خانگی با السد در مرحله نیمه‌نهایی نیز باید از شکست فرار می‌کردند و موفق به انجام چنین کاری شدند. ماموریت بزرگ بعدی پرسپولیس، زدن حداقل 2گل به حریف ژاپنی خواهد بود. پرسپولیسی‌ها در خانه، عملا هویت کلمه‌ای به‌نام «غیرممکن» را زیر سؤال برده‌اند.

  حریف، شکست‌ناپذیر نیست 
اگر علی علیپور در همان لحظات شروع بازی از موقعیت طلایی‌اش استفاده می‌کرد، شاید کاشیما در همین مسابقه نیز شکست می‌خورد. حتی در روز بد پرسپولیس، کاشیما ابدا شکست‌ناپذیر نبود. این تیم در دفاع تیمی چندان قدرتمند نبود و در دفاع فردی نیز مرتکب اشتباه‌های بسیار زیادی شد. پرسپولیسی‌ها نتوانستند این اشتباه‌ها را با جریمه روبه‌رو کنند اما شاید در بازی برگشت، تیم میزبان به‌سادگی از اشتباه‌های حریف رد نشود. پرسپولیس قبل از بازی نیز شناخت نسبتا کاملی از حریف داشت اما حالا دیگر همه ضعف‌های کاشیما شناسایی شده‌اند تا تیم برانکو با شناخت صددرصدی از نفرات کلیدی حریف و نقشه کشیدن برای مهار آنها، به آزادی قدم بگذارد.

  اعتماد به نفس بازیکنان
اغلب بازیکنان پرسپولیس بعد از بازی امیدوارانه از جبران گفته‌اند آنها حتی بعد از بازی رفت با الدوحیل که فقط یک گل خورده بودند این اندازه  اعتماد به‌نفس و خودباوری نداشتند.

این خبر را به اشتراک بگذارید