• یکشنبه 9 آذر 1399
  • الأحَد 13 ربیع الثانی 1442
  • 2020 Nov 29
یکشنبه 2 آذر 1399
کد مطلب : 116480
+
-

اردک‌های سرسبز، مهاجران جدید به دریاچه چیتگر

محیط زیست
اردک‌های سرسبز، مهاجران جدید به دریاچه چیتگر

اردک‌های سرسبز برای نخستین‌بار، به دریاچه شهدای خلیج‌فارس (چیتگر) مهاجرت کرده‌اند. به گزارش همشهری، رئیس اداره محیط‌زیست شهرداری منطقه ٢٢ در این رابطه گفت: «برای نخستین‌بار، ورود ٥ قطعه اردک‌های سرسبز به دریاچه چیتگر در دهم آبان‌ماه سال‌جاری در پایش روزانه پرنده نگری مشاهده و ثبت شد.»
به گفته آتنا باباعلی با شروع فصل سرما، از آبان‌ماه مهاجرت پرندگان به دریاچه چیتگر آغاز می‌شود و طی چند روز گذشته تعداد این اردک‌های سرسبز در دریاچه چیتگر به ٥٤ قطعه رسیده است.
رئیس اداره محیط‌زیست منطقه ٢٢، از حال خوب تک پرنده بسیار زیبای دریاچه چیتگر خبر داد و افزود: «حال اردک ماندارین خوب است و هیچ مشکلی ندارد. تحرک، تغذیه و شنای این پرنده طبیعی است و ترسی از نزدیک شدن به گردشگران ندارد. اردک ماندارین از محیط پیرامون به دریاچه آورده شده و رفتارش نشان می‌دهد که دست آموز است و ورود آن به دریاچه ارتباطی به فصل مهاجرت پرندگان ندارد.»
به گفته امیر حسینی، مدیرعامل انجمن محیط‌زیست شایان و مشاور محیط‌زیست شهرداری منطقه ٢٢ نیز تاکنون بیش از ٤٣٠ قطعه کاکایی خزری، ٥٤ قطعه اردک سرسبز و ٢ قطعه باکلان در گزارش عملکرد پایش روزانه پرنده‌نگری، ثبت و مشاهده شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید