• سه شنبه 7 بهمن 1399
  • الثُّلاثَاء 12 جمادی الثانی 1442
  • 2021 Jan 26
چهار شنبه 11 تیر 1399
کد مطلب : 103855
+
-

پریرا: به عشق برادرم دروازه ایستادم

به فکر خداحافظی از فوتبال نیستم

پریرا: به عشق برادرم دروازه ایستادم

امیرحسین اعظمی   

لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی فولاد خوزستان دوشنبه‌شب خاصی را در ورزشگاه اختصاصی فولاد پشت سر گذاشت. آقای گل فصل گذشته لیگ برتر که در بازی با ماشین‌سازی‌، گل دوم و برتری تیمش را به ثمر رساند، پس از اخراج گردان در دقایق پایانی، قرار گرفتن درون دروازه را هم تجربه کرد تا کارنامه‌اش در 36‌سالگی کامل و کامل‌تر شود. او در گفت‌و‌گو با همشهری ورزشی در این خصوص بیشتر توضیح داده است: «در آن لحظه که شهاب اخراج شد دیگر نمی‌توانستیم تعویضی انجام دهیم و من یکباره تصمیم گرفتم درون دروازه بایستم. راستش را بخواهید این کار را به عشق برادرم انجام دادم که البته دیگر الان در این دنیا نیست و سال گذشته فوت کرد. دوشنبه‌شب وقتی درون دروازه قرار گرفتم احساس خاصی داشتم و مدام برادرم جلوی چشمم می‌آمد. من خیلی او را دوست داشتم ولی متأسفانه در 19سالگی ما را ترک کرد. برادرم در لیگ دسته دوم برزیل دروازه‌بان بود و دوست داشتم او را به فوتبال ایران بیاورم که دیگر قسمت نشد. قرار گرفتن در خط دروازه تجربه جدیدی بود و خوشحالم در آن دقایق که فشار زیادی روی دروازه ما ایجاد شد در نهایت گلی نخوردیم و
3 امتیاز مهم گرفتیم.»

 سهمیه می‌گیریم
از پریرا درخصوص شرایط فعلی فولاد، کسب 5 برد پیاپی و شانس بالای این تیم برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا سؤال می‌کنیم که اینگونه جواب می‌دهد: «خدا را شکر که در هفته‌های اخیر نتایج خیلی خوبی گرفتیم و این تیم قطعا در پایان فصل سهمیه خواهد گرفت. ما واقعا تیم خوبی داریم و نکته مهم در فولاد این است که بازیکنان با هم رابطه بسیار خوبی دارند و یکدلی در تیم به وضوح دیده می‌شود. این برای یک تیم خیلی خوب است.»

   دنبال موفقیت فردی نیستم
پریرا فصل گذشته با زدن 16‌گل همراه با کی‌روش استنلی عنوان آقای گلی لیگ برتر را کسب کرد ولی در این فصل فقط 6گل زده است. از او می‌پرسیم که چرا امسال کم گل زده و خودش اینطور توضیح می‌دهد: «هر فصل شرایط متفاوت خودش را دارد. تاکتیک تیم ما با فصل گذشته متفاوت است و تلاش من این است که خواسته‌های جواد نکونام را در زمین پیاده کنم. من به فکر موفقیت فردی نیستم و از همه مهم‌تر این است که تیمم برنده شود و نتیجه بگیرد. من در زمین مسابقه تلاش می‌کنم بازیکن مفیدی باشم، حالا چه با گل زدن و چه با انجام دادن وظایف دیگرم که کادر فنی گوشزد کرده است.»

  نکونام فوق‌العاده است    
پریرا در ادامه اشاره‌ای هم به همکاری با جواد نکونام دارد و در این خصوص می‌گوید: «نکونام سابقه روشنی در زمان بازیگری داشت و تجربیات زیادی را در فوتبال اروپا به‌دست آورد. نکونام با اینکه2سال است مربیگری را شروع کرده ولی در همین زمان کم نشان داده که مربی توانمند و صاحب‌سبکی است. او واقعا یک مربی فوق‌العاده است، تیم فنی خوبی هم دارد، نکونام ارتباط بسیار خوبی با بازیکنان دارد و این بسیار مهم است. از طرفی مدیریت باشگاه فولاد هم بسیار حرفه‌ای است، در مجموع باید بگویم که کار کردن با نکونام و سعید آذری فوق‌العاده است، ما با این کادر و مدیریت می‌توانیم به موفقیت‌های بزرگ برسیم.»

   به فکر خداحافظی نیستم
در پایان از پریرا درخصوص خداحافظی از فوتبال سؤال کردیم که مهاجم 36‌ساله برزیلی چنین جواب داد: «من از لحاظ بدنی شرایط خوبی دارم و همیشه سعی می‌کنم یک زندگی حرفه‌ای داشته باشم. احساس من این است که همچنان می‌توانم فوتبال بازی کنم و به فکر خداحافظی نیستم. اگر به این نتیجه برسم که شرایط بدنی‌ام اجازه نمی‌دهد بازی کنم، قطعا از فوتبال خداحافظی خواهم کرد.»

این خبر را به اشتراک بگذارید