• چهار شنبه 29 دی 1400
  • الأرْبِعَاء 15 جمادی الثانی 1443
  • 2022 Jan 19
یکشنبه 10 شهریور 1398
کد مطلب : 75894
+
-

آب خلیج فارس به یزد می‌رسد

استاندار یزد با اشاره به این‌که خط سوم انتقال آب یزد از خلیج فارس به یزد در حال اجراست گفت: تا پایان امسال ۲۰ میلیون متر مکعب آب این خط به یزد می‌رسد.به گزارش تسنیم، «محمدعلی طالبی» با اشاره به این‌که در استان یزد تعامل بسیار خوبی بین مسئولان، مردم و بخش‌های مختلف جامعه وجود دارد، گفت: ثمره این همدلی، آرامشی است که در بخش‌های مختلف جامعه یزد وجود دارد.وی اظهار امیدواری کرد که از این آرامش بتوان در جهت رفع مشکلات مردم و به‌ویژه توجه به حوزه معیشت و مشکلات اقتصادی مردم استفاده کرد.

استاندار با بیان این‌که هفته دولت امسال مصادف با برگزاری اجلاس پیرغلامان حسینی در یزد بود گفت: این اجلاس بی‌نظیر‌ترین اجلاس و همایش یزد بود که با حضور 700 پیرغلام از سراسر کشور و 28 کشور دنیا برگزار شد.
وی تصریح کرد: امیدوارم از فضایی که در این اجلاس به وجود آمد، بتوانیم ماه محرم را به صورت بسیار باشکوه‌تر از گذشته در استان یزد داشته باشیم و نمایشی عظیم از شور و شعور حسینی را به همه ایران ارائه دهیم.

طالبی در ارتباط با دستاوردهای استان در یک سال گذشته خاطرنشان کرد: در حوزه آب، سال گذشته بارها خط لوله آب یزد مورد تعرض قرار می‌گرفت، ولی امروز امنیت کامل برقرار است و ما در حال آوردن بالاترین میزان سهمیه خودمان از آب انتقالی به یزد هستیم.
طالبی با بیان این‌که خط دوم انقلاب آب تصویب شد و با ابلاغ آن کار اجرایی انتقال از سرشاخه‌های کوه‌های زاگرس آغاز می‌شود، گفت: خط سوم انتقال آب از خلیج فارس در حال اجرا است و تا پایان سال 20 میلیون متر مکعب آب این خط به یزد می‌رسد.

وی افزود: علاوه بر این خط چهارم انتقال هم با 250 میلیون متر مکعب آب از دریای عمان به یزد اختصاص داده شده که در حال انجام کارهای مطالعاتی آن هستیم. عملیات اجرایی این طرح که نیاز آبی استان یزد را تا سال‌های سال تامین می‌کند، تا پایان امسال آغاز خواهد شد.
استاندار یزد با اشاره به این‌که در بخش اقتصادی اولویت بر تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام اشتغال‌زایی استان گذاشته شده، گفت: با توجه به اولویت‌هایی که در بخش اشتغال وجود داشت، تسهیلات و حمایت‌ها را به سمت ایجاد اشتغال برای نیروهای تحصیلکرده بومی و مدیریت مهاجرت در استان یزد هدایت کردیم.

طالبی با بیان این‌که عدم مدیریت مهاجرت سبب شد نرخ بیکاری یزدی‌ها به بالای 15 درصد هم برسد اما در طول چند ماه گذشته با فعالیت‌های صورت گرفته، این عدد به 8/12 درصد کاهش پیدا کرد، گفت: امیدواریم با برنامه‌هایی که در دست اجرا داریم، نرخ بیکاری را تا پایان سال آینده به زیر 10 درصد برسانیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :