• پنج شنبه 7 بهمن 1400
  • الْخَمِيس 23 جمادی الثانی 1443
  • 2022 Jan 27
یکشنبه 27 مرداد 1398
کد مطلب : 73007
+
-

قم، میزبان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان: 10فیلم جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان از 31مرداد تا 4 شهریور  در سینما کانون قم اکران می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از اکران فیلم‌های سی‌ودومین جشنواره کودک و نوجوان در قم همزمان با سراسر کشور خبر داد. 

به گزارش ایسنا، «سید موسی حسینی کاشانی» در نشست شورای سیاستگذاری برگزاری سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان استان قم با تبریک فرا رسیدن دهه ولایت اظهار کرد: امسال جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز همچون جشنواره فیلم فجر از سوی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در کل کشور برگزار می‌شود. 

وی با بیان این‌که امسال برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان با نگاه جدی‌تری دنبال می‌شود بیان کرد: تلاش بسیاری شده تا استان‌ها نیز در رویدادهای اصلی سینمایی کشور مشارکت داشته باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به اکران موفق فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در قم افزود: بهمن سال گذشته، همزمان با تهران که میزبان اصلی جشنواره فیلم فجر بود، این رخداد مهم در قم نیز برگزار شد و بخشی از بهترین فیلم‌ها در قم نیز به روی پرده رفت.
حسینی کاشانی در ادامه به تفاهم‌نامه منعقد شده با سازمان سینمایی اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه، اختیار و مجوز برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز به استان‌ها واگذار شد تا در برگزاری این رخداد سینمایی نیز سهیم باشند.

وی با تأکید بر این‌که هر استان فقط می‌تواند یک سینما را برای برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان معرفی کند افزود: تلاش بسیاری شد که برای قم 2 سینما را در نظر بگیرند، اما در نهایت مثل سایر استان‌های سراسر کشور، فقط یک سینما برای میزبانی از جشنواره فیلم کودک و نوجوان پذیرفته شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از انتخاب سینما کانون قم به عنوان میزبان برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان خبر داد و گفت: با توجه به جمعیت قابل توجه منطقه پردیسان و توسعه عدالت فرهنگی و توزیع افزایش سرانه فرهنگی در مناطق کم‌برخوردار و همچنین برگزاری جلسات مقدماتی توسط اداره کل سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با شورای انجمن سینماداران قم، مقرر شد سینما کانون امسال میزبان اکران فیلم‌های جشنواره فیلم کودک و نوجوان در قم باشد.

حسینی کاشانی بر لزوم همراهی دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره فیلم کودک و نوجوان در قم تأکید کرد و افزود: بستر برگزاری این رخداد مهم سینمایی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم فراهم شده و اجرای مطلوب آن نیازمند مشارکت جمعی همه دستگاه‌های اجرایی است.


اکران 10 فیلم جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان 

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از اکران 10فیلم جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان در استان قم از 31مرداد تا 4 شهریور در سینما کانون قم خبر داد. 

به گزارش ایسنا، «محمدکاظم رضوانی» در این نشست اظهار کرد: جشنواره فیلم کودک و نوجوان به عنوان یکی از رویدادهای ملی و بین‌المللی هرسال به میزبانی استان اصفهان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری سی‌ودومین جشنواره  بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان از 28مرداد تا 4شهریور به دبیری علیرضا تابش در استان اصفهان گفت: همزمان با استان اصفهان، 10 فیلم این جشنواره در 30 استان به نمایش در می‌آید.
رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: استان قم برای سومین دوره است که میزبان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان می‌شود.

رضوانی بیان کرد: برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره فیلم کودک و نوجوان، شورای سیاستگذاری با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها، صداوسیمای مراکز استان‌ها، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان‌ها تشکیل شده است.
دبیر اجرایی سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در قم با اشاره به انتخاب سینما کانون به عنوان میزبان این رخداد سینمایی در قم اظهار کرد: در شورای انجمن سینماهای استان، 3 سینمای آوینه، کانون و ونوس قم برای میزبانی از این رخداد سینمایی اعلام آمادگی کردند که در نهایت با توجه به امتیازاتی که سینمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان قم دارد، این سینما برای میزبانی از جشنواره معرفی شد.
رضوانی بیان کرد: سینمای کانون واقع در منطقه پردیسان قم دارای استانداردهای لازم برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان است و محوطه و امکانات جنبی لازم را داراست.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید