• پنج شنبه 16 تیر 1401
  • الْخَمِيس 7 ذی الحجه 1443
  • 2022 Jul 07
شنبه 22 خرداد 1400
کد مطلب : 132819
+
-

اختلاف ۸ میلیاردی بر سر مغانلو

سانتاکلارا برای رضایتنامه مغانلو 650هزار دلار به‌علاوه 30درصد حق ترانسفر را می‌خواهد اما پرسپولیسی‌ها فعلاً حاضر شده‌اند ۳۰۰هزار دلار بپردازند

اختلاف ۸ میلیاردی بر سر مغانلو


امیرحسین اعظمی|  شهریار مغانلو که بعد از نیم‌فصل حضور در لیگ پرتغال با انتقالی قرضی راهی پرسپولیس شد، با نمایش‌‌های خوبش نظر مثبت کادرفنی و هواداران پرسپولیس را جلب کرد. تجربه نیم‌فصل حضور در فوتبال اروپا، در بازگشت به پرسپولیس این فرصت را برای مغانلو ایجاد کرد تا نمایشی امیدوارکننده‌ داشته باشد. ۴گل زده در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا سهم مهمی از سوی او برای صعود تیمش به مرحله بعدی داشت و در شرایطی که قفل دروازه‌ها در لیگ برتر برای او بسته به‌نظر می‌رسید، مغانلو در بازی آخر پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن و در شرایطی که با مصدومیت مواجه بود، یک گل حیاتی زد تا زمینه‌ساز برد مهم تیمش در اصفهان باشد.
با توجه به عملکرد موفقیت‌آمیز مغانلو، حالا باشگاه پرسپولیس دنبال مسیری برای مذاکره با باشگاه پرتغالی برای انتقال دائمی شهریار است. مغانلو قراردادی ۳ساله با باشگاه سانتاکلارا دارد که یک فصل از آن گذشته است. پرسپولیس اما امیدوار است در رایزنی دوباره با این باشگاه شرایط را برای پرداخت مبلغ رضایتنامه و قرارداد مجدد با این مهاجم فراهم سازد. نکته حائز اهمیت مسائل مالی است و مسئولان پرسپولیس دنبال این خواهند بود تا شرایط صدور رضایتنامه به شکلی نباشد که نظام مالی این تیم را به دردسر بیندازد. آنها قصد دارند طبق برنامه‌ای که در نیم‌فصل و در مقطع پنجره زمستانی دنبال کردند، بار دیگر رضایت باشگاه سانتاکلارا را برای صدور رضایتنامه این مهاجم ایرانی فراهم سازند.
آخرین اخبار اما حاکی از آن است که مذاکرات پرسپولیس با سانتاکلارا هنوز به نتیجه قطعی نرسیده و اتفاقا چالش‌هایی میان 2باشگاه ایجاد شده که ممکن است پروسه انتقال قطعی مغانلو به پرسپولیس را با مشکل مواجه کند. پرسپولیسی‌ها در این چند هفته مذاکراتی را با باشگاه پرتغالی برای گرفتن رضایتنامه مغانلو انجام دادند ولی پیشنهادی که مدیران سانتاکلارا به پرسپولیس داده‌اند یک پیشنهاد سنگین است. آنها برای صدور رضایتنامه مغانلو خواهان دریافت مبلغ 650هزار دلار هستند. پرتغالی‌ها 30درصد هم بابت حق انتقال می‌خواهند تا اگر مغانلو از پرسپولیس به تیم دیگری ترانسفر شود، 30درصد از پول فروش این بازیکن به آنها برسد.این پیشنهاد مسئولان پرسپولیس را حسابی غافلگیر کرده و قطعا آنها نمی‌توانند در این بحران مالی، مبلغی حدود 15تا 16میلیارد تومان بابت رضایتنامه مغانلو پول بدهند. آخرین مبلغی که پرسپولیس برای جذب مغانلو به طرف پرتغالی پیشنهاد داده، 300هزار دلار است که این مبلغ هم مورد رضایت پرتغالی‌ها نیست. باید دید مدیران پرسپولیس با توجه به علاقه کادرفنی به مغانلو، قادر خواهند بود شرایط را برای ادامه همکاری این بازیکن با پرسپولیس در فرصت باقیمانده تا پایان قرارداد قرضی فراهم کنند یا خیر. بدون شک از‌دست‌دادن مغانلو اتفاق خوبی برای پرسپولیس نخواهد بود.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید