• یکشنبه 23 خرداد 1400
  • الأحَد 3 ذی القعده 1442
  • 2021 Jun 13
شنبه 11 مرداد 1399
کد مطلب : 106408
+
-

پیشنهاد 60میلیاردی برای فرار از اعدام

3مرد جوان به اتهام تجاوز به عنف در همدان اعدام شدند

داخلی
پیشنهاد 60میلیاردی برای فرار از اعدام


چندسال کش و قوس قضایی در پرونده تجاوز به دختری جوان در همدان، در نهایت با اعدام 3مرد جوان پایان یافت. مردان اعدامی که از افرادی ثروتمند بودند، وقتی مطمئن شدند گناهشان در دادگاه ثابت شده و راهی برای فرار ندارند، به دختر جوان پیشنهاد کردند با دریافت 60میلیارد تومان به آنها رضایت بدهد، اما شاکی پرونده تنها خواسته‌اش مجازات آنها بود.
به گزارش همشهری، چند سال پیش دختری جوان نزد مأموران پلیس همدان رفت و مدعی شد که در دام سیاه 3مرد جوان گرفتار شده است. او در تشریح ماجرا گفت: من از مدتی قبل با مرد جوانی رابطه کاری داشتم و برایش کار می‌کردم. چند روز قبل او به بهانه انجام کاری مرا به خانه‌ای دعوت کرد اما وقتی به آنجا رفتم، با 2 نفر از دوستانش تماس گرفت و آنها نیز به آن خانه آمدند و همگی به‌زور و بی‌توجه به التماس‌ها و گریه‌هایم به من تجاوز کردند. در ادامه مشخص شد که دختر جوان در جریان این ماجرا باردار شده، اما در نهایت جنین‌اش را سقط کرده است. با شکایت این دختر، پرونده‌‌ای در اداره آگاهی تشکیل شد و قاضی پرونده، دستور بازداشت متهمان را صادر کرد. هر 3 مرد جوان که از افراد پولدار و ثروتمند همدان بودند، توسط پلیس دستگیر شدند، اما در جریان بازجویی‌ها، ادعا کردند که بی‌گناهند و شاکی دروغ می‌گوید. در این شرایط، پرونده در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفت و بررسی‌های انجام شده روی جنین سقط شده و آزمایش‌های تخصصی نشان داد که گفته‌های دختر جوان صحت دارد و او توسط متهمان، مورد تجاوز قرار گرفته است.
به‌رغم اعلام نتیجه پزشکی قانونی، متهمان پرونده که همچنان مدعی بودند بی‌گناهند و تجاوز، کار آنها نبوده است؛ به این گزارش اعتراض کردند و این بار پرونده به تهران فرستاده شده تا کارشناسان پزشکی قانونی پایتخت درباره شکایت دختر جوان اظهارنظر کنند. بررسی‌های تخصصی آنها روی شاکی، دی‌ان‌ای جنین و همچنین متهمان پرونده، مهر تأییدی بود بر گزارش پزشکی قانونی همدان و این یعنی اظهارات دختر جوان حقیقت دارد. این گزارش نیز در اختیار دادگاه همدان قرار گرفت، اما متهمان پرونده آن را نیز قبول نکردند و مدعی شدند که گزارش پزشکی قانونی تهران هم ایراد دارد.
رسیدگی قضایی به این پرونده ادامه داشت و هربار که متهمان برای بازجویی و تحقیق به دادگاه منتقل می‌شدند، بر بی‌گناهی خود اصرار داشتند. این پرونده در اختیار تشخیص هویت ناجا قرار گرفت تا این بار کارشناسان متخصص تشخیص هویت تهران شکایت دختر جوان را بررسی کنند.

حکم اعدام 
پس از بررسی‌های انجام شده در تشخیص هویت ناجا نیز معلوم شد که شکایت دختر جوان وارد است و هر 3 متهم به او تجاوز کرده‌اند. اعلام این نتیجه کافی بود تا چند سال پیش از تشکیل پرونده و بررسی‌های قضایی، قضات دادگاه کیفری همدان در جلسه محاکمه متهمان دفاعیات آنها را وارد ندانسته و در نهایت هر 3 نفر آنها به جرم تجاوز به عنف به اعدام محکوم شدند. حکمی که قضات دیوان‌عالی کشور نیز پس از مشاهده محتویات پرونده و نظریه‌های کارشناسان پزشکی قانونی و تشخیص هویت ناجا آن را تأیید کردند و به این ترتیب شمارش معکوس برای اعدام مردان جوان آغاز شد.

پیشنهاد میلیاردی
صدور حکم اعدام برای متهمان با شایعات زیادی در همدان همراه شد. برخی مدعی بودند که متهمان این پرونده، چندین شاکی داشته‌اند که یکی از شاکیان آنها متاهل بوده و به همین دلیل آنها به اعدام محکوم شده‌اند. عده‌ای می‌گفتند که شاکی پرونده به‌دلیل اینکه متهمان جزو افراد ثروتمند بوده‌اند از آنها شکایت کرده و انگیزه‌اش مالی است. با این حال پیگیری‌های خبرنگار همشهری از این حکایت دارد که همه این شایعات دروغ بوده و این پرونده تنها یک شاکی داشته که او هم دختری مجرد بوده که از سوی متهمان پرونده به زور و با اجبار مورد تجاوز قرار گرفته است.
در چنین شرایطی بود که حکم اعدام مردان جوان، پس از تأیید در دیوان‌عالی کشور برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای همدان ارسال شد. 3مرد جوان که خود را در یک قدمی مرگ می‌دیدند این بار تصمیم گرفتند هر طوری شده رضایت شاکی را جلب کرده و از مجازات رهایی یابند. آنها حتی به شاکی پرونده پیشنهاد کردند که با دریافت 60میلیارد تومان رضایت بدهد، اما درد و رنجی که شاکی در این سال‌ها کشیده بود، بیشتر از آن بود که با پول جبران شود. دختر جوان با رد این پیشنهاد، به درخواست خود برای اعدام محکومان اصرار کرد و به این ترتیب هفته گذشته حکم اعدام آنها در زندان همدان به اجرا درآمد و این پرونده برای همیشه مختومه شد.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید