• سه شنبه 11 آذر 1399
  • الثُّلاثَاء 15 ربیع الثانی 1442
  • 2020 Dec 01
شنبه 23 فروردین 1399
کد مطلب : 97828
+
-

خیانت پشت میز مدیریت؟

شایعه کمک مالی موسوی به پرسپولیسی‌ها، یک سوءظن همیشگی را تازه کرد

بهروز رسایلی

اخیرا یک خبرگزاری مدعی شد بخشی از مبلغ انتقال یحیی گل‌محمدی از شهرخودرو به پرسپولیس، توسط عضو سابق هیأت‌مدیره استقلال فراهم شده است. بنا به این گزارش، گویا این مبلغ را عبدالرضا موسوی به مهدی رسول‌پناه قرض داده است. البته هر دو طرف بعد از انتشار خبر، قویا آن را تکذیب کردند، اما طرح این گزارش کافی بود تا یک‌بار دیگر داستان تکراری مدیران پرسپولیسی در استقلال (و یا برعکس) داغ شود. این یک سوءظن همیشگی است که ظاهرا تا وقتی مالکیت دو باشگاه به‌طور مشترک و در اختیار دولت باشد، گاه و بیگاه باید شاهد تکرارش باشیم.
عبدالرضا موسوی
این عضو اقتصادی سابق هیأت‌مدیره استقلال مورد حمایت کامل فرهاد مجیدی بوده است، اما حتی این مسئله هم باعث نشد بعد از طرح شایعه قرض دادن او به پرسپولیسی‌ها، صفحه موسوی هدف حمله هواداران خشمگین استقلال قرار نگیرد. شاید آنچه این شایعه را برای هواداران باورپذیر می‌کرد، مصاحبه‌ای بود که موسوی در بدو حضورش در هیأت‌مدیره انجام داد. او آن زمان گفت تمایل چندانی برای مدیریت در استقلال نداشته و چون به وی تکلیف کرده‌اند پای کار آمده است. موسوی همچنین گفته بود اگر در پرسپولیس هم به کمک‌های مالی او نیاز باشد، دریغ نخواهد کرد!

محمد رویانیان
شاید مشهورترین نمونه از مدیران غیرهمرنگ در تاریخ پرسپولیس و استقلال باشد؛ کسی که اطرافیانش تأیید کرده بودند قبل از حضور در فوتبال هوادار استقلال بوده است. او که به قلعه‌نویی پیشنهاد سرمربیگری در پرسپولیس را داده بود، بنا به اذعان خود امیر در همان زمان چند مورد کمک مالی چشمگیر به استقلال کرد. رویانیان یک‌بار در یک مراسم گلریزان در زورخانه، از لفظ ناشایستی برای خطاب کردن پرسپولیسی‌ها (اعم از خودش) استفاده کرد که حسابی جنجال‌ساز شد.

رضا افتخاری
مدیرعامل اسبق استقلال که طی دوران کارش در این باشگاه به‌شدت تحت فشار بود و سرانجام با گریه از سمتش استعفا داد، متهم می‌شد به اینکه پرسپولیسی است. این ظن مخصوصا زمانی تقویت شد که افتخاری در یکی از نخستین مصاحبه‌هایش، از علی پروین و همایون بهزادی به‌عنوان اسطوره‌های فوتبالی مورد علاقه‌اش یاد کرد!

حمیدرضا سیاسی
باورکردنی نیست، اما سیاسی به‌عنوان عضو هیأت‌مدیره پرسپولیس برای استقلال اسپانسر جور کرد و بعدا که مدیرعامل شد، حدود 8 میلیارد تومان به این باشگاه کمک مالی کرد! به‌طور کلی سیاسی یک چهره عجیب در تاریخ مدیریت فوتبال ایران بود که حتی در استانداردهای غریب این حوزه هم جا نمی‌گرفت.

پندار توفیقی
این هم جزو عجایب است، اما می‌گویند پندار توفیقی در زمان معاونتش در باشگاه استقلال روی باخت این تیم در داربی تهران شرط بسته بود! این مسئله را نخستین بار میرشاد ماجدی افشا کرد و پس از آن مورد تأیید نظری جویباری قرار گرفت. ظاهرا بازی مورد شرط‌بندی، مسابقه رفت دو تیم در لیگ چهاردهم بود که پرسپولیس دو بر یک برنده شد. برای سرخ‌ها نوری و عالیشاه گل زدند و گل استقلال در آن بازی را هم سجاد شهباززاده به ثمر رساند.

بهرام افشارزاده
افشارزاده طی مدتی که در استقلال مسئولیت داشت، کلا مدیری کم‌هیاهو نشان داد، اما این مسئله مانع از آن نشد که حسن روشن علاقه ویژه بهرام‌خان به پرسپولیس را افشا نکند.

محمدعلی ترکاشوند
معاون سابق علی‌اکبر طاهری در پرسپولیس، همیشه متهم به حمایت از استقلال می‌شد. دلیل این مسئله هم تصاویر و پست‌های چند سال قبل او در فیس‌بوک بود که بعد از پذیرش مسئولیت در پرسپولیس، رو شد. ترکاشوند البته بارها شایعه استقلالی بودنش را تکذیب کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید