• پنج شنبه 1 آبان 1399
  • الْخَمِيس 5 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 22
یکشنبه 13 مرداد 1398
کد مطلب : 70254
+
-

چاپ قصه‌های محلی زنجان

چاپ قصه‌های محلی زنجان

کتاب قصه‌های محلی زنجان که از سال ۹۵ تاکنون 3 جلد آن منتشر شده است با هدف توسعه فرهنگ قصه‌گویی، حفظ و نگهداشت ادبیات شفاهی، قصه‌های شیرین و عبرت‌آموز محلی برای کودکان و نوجوانان گردآوری و چاپ شده است. 

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: با نظر هیات داوران و صاحب‌نظران فرهنگ و هنر استان، کتاب «برگزیده قصه‌های محلی زنجان» تالیف کانون پرورش فکری از میان کتاب‌های منتشرشده در موضوع فرهنگ زنجان به عنوان برترین اثر شناخته شده است. 

محمدنقی صالحی گفت: بی‌تردید دنیای قصه و قصه‌گویی دنیای هیجان و تجربه بوده و یکی از فرصت‌های مناسبی است که می‌تواند یک واسطه آموزشی و تربیتی تاثیرگذار باشد که قدرت فکر، تخیل و مهارت‌های شنیداری و گفتاری کودکان و نوجوانان را تقویت کند. 

وی اظهار امیدواری کرد برای حفظ میراث فرهنگی اصیل بومی و محلی که سینه به سینه و نسل به نسل از گذشتگان به ما رسیده است تلاش کنیم و نگذاریم به فراموشی سپرده شود. مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌ها تلاش می‌شود کتاب‌هایی با محتوای مناسب و با توسعه فرهنگ این استان به گروه‌های هدف ارائه شود. 

به گفته صالحی ، در 3 سال گذشته مراکز کانون پرورش فکری از ۲۰ به ۲۹ مرکز رسیده که این موضوع نشان‌دهنده فعالیت‌های بی‌وقفه برای خدمات‌رسانی به گروه‌های هدف به منظور شکوفایی استعدادهای آنان است. وی یادآور شد: این کتاب در ۲۳۹ صفحه با ۲۴ قصه به زبان ترکی و فارسی برای گروه سنی «د» و «ه» به همت کانون پرورش فکری استان گردآوری و چاپ شده است. 

هم‌اکنون ۲۹ مرکز این کانون شامل ۱۷ مرکز فرهنگی و هنری ثابت، ۱۱ کتابخانه سیار شهری و روستایی و یک کتابخانه پستی فعالیت می‌کند و طی سال گذشته ۳۰ هزار نفر از کودکان و نوجوانان زنجانی تحت پوشش برنامه‌های اوقات فراغت قرار گرفتند. 

این خبر را به اشتراک بگذارید