• دو شنبه 29 شهریور 1400
  • الإثْنَيْن 12 صفر 1443
  • 2021 Sep 20
پنج شنبه 25 شهریور 1400
کد مطلب : 140690
+
-

کیوسک/ دیلی صباح [ترکیه]/ بحران انسانی در افغانستان


دیلی صباح گزارش یک خود را به اوضاع نابسامان زندگی میلیون‌ها افغان اختصاص داده و به کنفرانس سازمان ملل در این‌باره پرداخته است. به گزارش این روزنامه، مولود چاووش‌اوغلو گفته که بحران انسانی در افغانستان می‌تواند پیامدهای جهانی داشته باشد. بعد از قدرت گرفتن طالبان، کمبود غذا میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند.

 گاردین [انگلیس]
بازگشت کرونا در پاییز


هشدار کارشناسان درباره بازگشت پرقدرت کرونا در پاییز و زمستان به نخست‌وزیر انگلیس، سوژه گزارش یک روزنامه چاپ لندن است. این کارشناسان هشدار داده‌اند که اگر دولت اقدامات لازم را در دستور کار قرار ندهد، ممکن است در ابتدای پاییز روزی 2 تا 7هزار نفر بستری شوند. یکی از این کارشناسان گفته که مردم همچنان باید بیماری کووید-19 را بسیار جدی بگیرند.

روزنامه العربی الجدید [قطر]
صدای بلند مخالفان قانون اساسی در تونس


با گذشت نزدیک به یک‌ماه از تصمیم‌ جنجالی قیس سعید، رئیس‌جمهور تونس مبنی بر انحلال پارلمان، به‌تدریج نشانه‌هایی از اعتراضات اجتماعی و نگرانی از بازگشت دیکتاتوری به این کشور نمایان می‌شود. همزمان با این تحولات، احزاب حامی رئیس‌جمهور خواستار بازنگری در قانون اساسی تنظیم‌شده پس از انقلاب سال2011 و اعمال محدودیت بر آزادی‌های مدنی و سیاسی شهروندان شده‌اند.

روزنامه الاخبار [لبنان]
دولت جدید متعهد به حمایت از بانک مرکزی است


بر خلاف آنچه جریانات انقلابی در لبنان انتظار داشتند، دولت جدید این کشور به ریاست نجیب میقاتی، رابطه بسیار خوبی با ریاض سلامه، رئیس‌کل بانک مرکزی داشته و قرار است از برنامه‌های اقتصادی وی حمایت کند. این در حالی است که به گفته معترضان، سلامه و شبکه بانکی مورد حمایت وی، نقش بزرگی در فساد مالی و فروپاشی اقتصادی لبنان داشته‌اند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید