• چهار شنبه 5 آبان 1400
  • الأرْبِعَاء 20 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 27
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1400
کد مطلب : 129937
+
-

لذیذترین خوراکی‌های عید فطر

دانستنی‌ها
لذیذترین خوراکی‌های عید فطر

غذا، بخشی جدانشدنی از جشن عید فطر است که خانواده‌ها و دوستان را دور هم جمع می‌کند تا از هم‌نشینی با هم لذت ببرند. در ادامه چند نمونه از بهترین غذاهای مخصوص عید فطر را به شما معرفی می‌کنیم.
  غذای عید فطر هند، پاکستان و بنگلادش: شیرخرما
در کشورهایی نظیر هند، پاکستان و بنگلادش نوعی غذای خامه‌ای به نام شیر خرما برای عید فطر مشهور است. این غذا از ظرفی پر از شیر به همراه رشته‌ای به نام ورمیشل که به‌سویان معروف است، درست می‌شود. در برخی مواقع روی آن بادام نیز می‌ریزند. این غذای شیرین به‌عنوان یکی از مشهورترین غذاهای عید فطر در این کشورها معرفی می‌شود.
  غذای عید فطر فلسطین، سوریه، لبنان، مصر و عراق: بیسکوئیت کره‌ای
ما آنها را بیسکوئیت کره‌ای می‌نامیم، این نزدیک‌ترین ترجمه به زبان انگلیسی است. یکی از شیرینی‌های مورد علاقه مردمان فلسطین، سوریه و لبنان است. اینها مردمان کشورهایی هستند که عید به‌رغم خشونت و تهدید در آنجا برگزار می‌شود. فلسطینی‌ها آن را به نام گریبک می‌شناسند که شامل آجیل یا بادام می‌شود. این در حالی است که در سوریه و لبنان آن را مامول می‌نامند که از گردو و خرما استفاده می‌کنند. عراقی‌ها آن را به‌عنوان کلیچا می‌شناسند، درصورتی که مصری‌ها، بیسکوئیت را با عسل می‌پزند و کک می‌نامند.
  غذای عید فطر انگلستان: بریانی کلاسیک
یکی از محبوب‌ترین غذاهای عید در انگلستان، بریانی کلاسیک است. این غذا شامل مخلوطی از گوشت و برنج با طعم‌های تند و تلخ است. طیف گسترده‌ای از گوشت گوسفندی، گوساله و ماهی (با توجه به اینکه پروتئین کمتری دارد) در این غذا استفاده می‌شود. این غذا با خیار و ماست، نعنا، سالاد و ترشی معمولا سرو می‌شود. کاملا روشن است که بفهمیم چرا این غذای لذیذ و خوشمزه سال‌هاست جزو غذاهای مورد علاقه انگلیسی‌ها بوده است.
  غذای عید فطر مالزی: رندانگ
عید فطر به نام هری رایا در مالزی شناخته شده است. همچنان مقدار زیادی غذاهای سنتی مربوط به این جشن وجود دارد که مهم‌ترین آن نان تند نارگیل است که به‌عنوان رندانگ معروف است. برخلاف انگلیسی‌ها، گوشت گاو یکی از اجزای اصلی غذای محبوب عید‌فطر مالزیایی‌ها و همچنین دیگر اقوام مالایی مانند سنگاپور، فیلیپین و برونئی است.
  عید فطر در افغانستان: پیراشکی خاص
خوراکی مخصوص مسلمانان افغانستان برای روز عید فطر «بولانی» است؛ یک نوع پیراشکی که با اسفناج، سیب‌زمینی، کدو‌حلوایی و عدس سبز تهیه می‌شود و با ماست میل می‌کنند.

بیسکوئیت کره‌ای یکی از شیرینی‌های مورد علاقه مردمان فلسطین، سوریه و لبنان است. اینها مردمان کشورهایی هستند که عید به‌رغم خشونت و تهدید در آنجا برگزار می‌شود. فلسطینی‌ها آن را به نام گریبک می‌شناسند که شامل آجیل یا بادام می‌شود

 

این خبر را به اشتراک بگذارید