40
سه شنبه 14 آبان 1398
شماره 7799
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

صیانت از حریم شهر با مدیریت واحد

نگاه
حاشیه‌نشینی و زندگی در حریم شهر تهران، یک پدیده اجتماعی است که مختص عصر فعلی نیست و ریشه در ادوار و اعصار گذشته دارد. این پدیده هم در کشورهای توسعه‌یافته و هم در کشورهای در حال توسعه وجود داشته و دارد و تنها تفاوت آن در کشورهای توسعه‌یافته با کشورهای در حال توسعه، از نظر ریشه‌های تاریخی به وجود آورنده آن و رفتار کالبدی و اجتماعی آن است.
اخبار ویژه
مشکل آبگرفتگی میدان آزادی و معابر منتهی به آن به‌زودی با ساخت تونل هدایتگر آب‌های سطحی رفع می‌شود. شهردار منطقه 9 با بیان این خبر گفت: «سال‌هاست که هدایت آب‌ها و سیلاب‌ها از معابر بالادستی منطقه به قسمت جنوبی میدان آزادی باعث بروز مشکلاتی هم در‌ تردد وسایل نقلیه می‌شود و هم آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری را متوجه برج آزادی می‌کند.»
معابر شهرک شهدای روستای سولقان روشن شد. «‌‌ابراهیم‌عسگری» دهیار روستای سولقان با اشاره به مشکلات اهالی شهرک شهدا در هنگام شب گفت: «معابر و خیابان ده متری شهرک شهدا بدون روشنایی و بسیار تاریک بود.»
پل‌های عابرپیاده منطقه 21 با هدف افزایش ایمنی در‌ تردد شهروندان بررسی و ارزیابی می‌شود.
«زینب محرابی» ساکن محله استادمعین و مدرس رشته صنایع‌دستی در مراکز هنری است. او اغلب اوقات فراغتش را به خلق آثار هنری از معرق‌کاری و میناکاری گرفته تا نقاشی روی سرامیک و مجسمه‌سازی می‌پردازد؛ خلق آثار هنری در گالری جمع و جوری که کارگاه‌های آموزشی خود را هفتگی در آن برگزار می‌کند.
کلاس آموزش کمک‌های اولیه در سرای محله شمشیری برگزار می‌شود.
این روزها صدای بیل‌های مکانیکی و ماشین‌های سنگین گودبرداری در حیاط بزرگ مدرسه شهید مجید عباسی شنیده می‌شود. اهالی خیابان طوقانی محله شهران در منطقه 5 مهر ماه امسال درهای مدرسه قدیمی محله را بسته دیدند و اگر کسی از سرکنجکاوی به درهای آهنی مدرسه نگاهی بیندازد با دستنوشته‌های شیرین بچه‌های مدرسه روبه‌رو می‌شود.
رئیس اداره حریم شهر تهران از چالش افزایش هفتگی 7هزار نفر به جمعیت حاشیه پایتخت می‌گوید

انفجار جمعیت در حریم پایتخت

گزارش ویژه
حریم تهران نزدیک به اندازه دو برابر عرصه کل شهر تهران وسعت دارد. اکنون با توجه به اوضاع اقتصادی، اغلب مهاجران و اقشار کم درآمد در این محدوده‌ها ساکن می‌شوند. براساس آمار و اطلاعات اداره حریم شهرداری تهران به‌طور میانگین هفته‌ای 7هزار نفر به جمعیت حریم کلانشهر اضافه می‌شود.
یک دهه بلاتکلیفی

یک دهه بلاتکلیفی

میدان فتح یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین میدان‌های پایتخت است که در غربی‌ترین ورودی شهر واقع شده است. میدانی با بیش از 10 هکتار مساحت که در یک دهه اخیر تغییرات بسیاری را تجربه کرده است. تغییر و تحولاتی ناشی از اجرای پروژه‌هایی که نیمه‌کاره رها شدن هریک از آنها با توجه به کمبود بودجه و تجهیزات زیرساختی، نارضایتی‌های بسیاری را به بار آورده است.
پل تاریخی کن درانتظار بازسازی

پل تاریخی کن درانتظار بازسازی

13فروردین 98 با شدت گرفتن باران‌های بهاری پایه‌های اصلی پل تاریخی کن فروریخت و تا امروز با وجود وعده وعید‌های مسئولان خبری از بازسازی آن نیست.
PDF سه‌شنبه 14 آبان 1398
کوتاه محله
زاد و ولد گربه‌ها زیاد شده و درنتیجه تعدادشان در شهرک شهرداری به شکل محسوسی افزایش یافته است. این موضوع باعث شده تا تعداد تلفات و مرگ و میر عمدی و غیرعمدی این زبان‌بسته‌ها توسط انسان‌ها بیشتر شود و هرازچندگاهی لاشه گربه‌هایی که اغلب با اتومبیل‌ تصادف کرده‌اند.
بوستان حضرت خدیجه س مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مرکز تفریحی منطقه 21 است. این مرکز تفریحی که به «قوری چای» شهرت دارد، یک روددره فصلی است که امسال به سبب بارش‌های خوب پر آب و جاری است.
در سال های گذشته، از 14 تا 21 آبان اتفاقات زیادی در مناطق مختلف پهنه غرب رخ داده است. برخی از آن را با ما مرور کنید.
«راضیه تجار» نویسنده صاحب سبک و شناخته شده کشورمان که سال‌هاست در شهرک اکباتان زندگی می‌کند از بانوان نویسنده حمایت می‌کند.