40
چهار شنبه 8 آبان 1398
شماره 7794
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

دردسرهای همسایگی با گاراژها

نگاه
خیابان دماوند از معابر اصلی و قدیمی شرق تهران است که همپای توسعه تهران در دهه‌های اخیر، شاهد تغییرات بسیاری بوده و اکنون چهره متفاوتی نسبت به سال‌های اولیه شکل این معبر مواصلاتی مهم در شرق پایتخت پیدا کرده است.
اخبار ویژه
نخستین مدرسه متریک کشور تا پایان آبان در منطقه4 افتتاح می‌شود. نماینده انجمن خیّران مدرسه‌ساز منطقه دراین‌باره گفت: «تخریب و نوسازی مدرسه «نوجوانان انقلاب» در میدان صدم نارمک که با طرح متریک از سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود به پایان رسیده است.»
فضاهای بی‌دفاع شهری منطقه 13 ساماندهی می‌شود. شهردار منطقه دراین‌باره گفت: «با هدف رضایتمندی شهروندان و ایجاد نظم و امنیت به‌ویژه در بافت فرسوده اقداماتی انجام می‌شود.»
پایه‌های چراغ معابر منطقه 8 به پنل خورشیدی مجهز می‌شود. معاون فنی و عمران شهردار منطقه 8 دراین‌باره گفت: «با توجه به اینکه در بیشتر معابر سرقت چراغ اتفاق می‌افتد، طرح استفاده از پنل خورشیدی در پایه‌های چراغ معابر به‌صورت جدی دنبال می‌شود.»
زمین‌های والیبال و فوتسال در محله مسعودیه ساخته می‌شود. شهردار ناحیه 6 منطقه۱۵دراین‌باره می‌گوید: «با توجه به کمبود مجموعه ورزشی در محله مسعودیه، ایجاد زمین والیبال و فوتسال برای بهره‌مندی جوانان محله در اوقات فراغت در دستور کار قرارگرفته است.»
نامش در هیاهو و زرق و برق تفریحات مدرن این روزهای اهالی گم شده‌، غافل از اینکه این جاذبه تاریخی در ضلع غربی بوستان پامچال محله مشیریه، یکی از آثار تاریخی دوره قاجار است که می‌تواند جای خوبی برای گشت‌وگذار باشد.
در بخشی از باغ گیوی محله سرآسیاب دولاب، بوستان دوستدارکودک ساخته می‌شود. معاون شهرسازی و معماری شهردار منطقه 14 دراین‌باره گفت: «باغ گیوی قدمت دیرینه دارد و از مدت‌ها پیش بدون استفاده‌ به حال خود رها شده‌بود.
اعتراض اهالی به وجود مشاغل پرسر و صدا در محله

سمفونی ناکوک وحیدیه

گزارش ویژه
محله کوچک اما پر جمعیت است. در وسعت 5/68 هکتاری‌اش قریب به 40 هزار نفر زندگی می‌کنند. بافت فرسوده‌ای دارد و خانه‌هایش ریزدانه و متراکم است. از نظر سرانه فرهنگی و تفریحی و امکانات رفاهی در مضیقه است. خیابان‌های اصلی‌اش باریک و باقی معابرش را کوچه‌پسکوچه‌های کم‌عرض تو در تو تشکیل می‌دهد.
ترافیک، ارمغان شاپرک

ترافیک، ارمغان شاپرک

شهر کودک «شاپرک» در خیابان کم‌عرض «برادران شهیدان محمدباقری» کنار بزرگراه رسالت در مسیر شرق به غرب، بعد از مترو شهید حسن باقری واقع شده است. این شهر کودک به‌ویژه در روزهای پنجشنبه و جمعه محدودیت‌های ترافیکی زیادی برای اهالی محل ایجاد می‌کند.
توانمندی نابینایان را ببینید

توانمندی نابینایان را ببینید

بیشتر از نیمی از عمرش را گلبال بازی می‌کند. در حرفه‌اش موفق است و بارها در مسابقات کشوری و بین‌المللی شرکت کرده و توانسته مدال‌آور کشورش باشد. او بازیکن تیم‌ملی است و در کنار گلبال، مدال‌های زیادی را از موفقیت در مسابقات شطرنج و دو و میدانی دارد. او چند ماهی است که پی دوچرخه‌سواری رفته و از قرار معلوم استعداد خوبی در این رشته ورزشی دارد.
اخبار به روایت آمار
اخبار پهنه شرقی پایتخت را با هم مرور می کنیم.
PDF چهارشنبه 8 آبان 1398
کوتاه محله
محله اوقاف جزو محله‌های کوچک منطقه 4 است. این محله تا قبل از دهه 50 خارج از محدوده شهری بوده و چند خانه با جمعیت انگشت‌شمار در آن وجود داشته است. تا اینکه در اواخر دهه 50 و در هیاهوی پیروزی انقلاب اسلامی، خانه‌سازی‌ در این محدوده رونق گرفته و کم‌کم موجب شکل‌گیری محله اوقاف شده‌است.
برخی فضاهای تفریحی شهر به دلیل وجود مراکز فرهنگی دومنظوره هستند و بیش از سایر مراکز مورد استقبال شهروندان قرار می‌گیرند. بوستان سیمرغ در خیابان سی‌متری نیروی هوایی منطقه 13 هم یکی از آنهاست.
«درسا ابری» ساکن محله نارمک و دانش‌آموز پایه دهم است و اخیراً در مسابقات المپیاد دانش‌آموزی در رشته شطرنج مقام اول را کسب کرده‌است. او همچنین در مسابقات کشوری رده سنی زیر 14 سال هم مقام اول و در مسابقات سوپرلیگ بانوان هم جایگاه نخست را به خود اختصاص داده‌است.
آموزش‌های تخصصی در نخستین مرکز پیش‌دبستانی آموزش‌های شهروندی به کودکان ارائه می‌شود.