40
چهار شنبه 1 آبان 1398
شماره 7791
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

بلاتکلیفی املاک شهرک رضویه

نگاه
محله‌های حاشیه‌ای مناطق شرق تهران، مانند اغلب محله‌های حاشیه‌ای شهر مشکلات متعددی دارند که یکی از آنها، بلاتکلیفی املاک این محدوده‌هاست. این معضل از مدت‌ها قبل به یکی از دغدغه‌های ساکنان شهرک رضویه در جنوب‌شرقی منطقه 15 تبدیل شده و آنها معتقدند به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی که این شهرک دارد.
اخبار ویژه
برای پیشگیری از آبگرفتگی در فصل بارش، شبکه زیرزمینی جمع‌آوری و انتقال آب‌های سطحی به طول 900‌متر در خیابان شهید ناهیدیجشنواره به بهره‌برداری می‌رسد.
مجموعه ورزشی مظاهری در محدوده شهرداری ناحیه یک منطقه 15 ساخته می‌شود. معاون فنی و عمران شهردار منطقه15 دراین‌باره گفت: «این مجموعه ورزشی در مساحتی بیش از هزار و ۷۰۰مترمربع به‌صورت یک سالن چندمنظوره ساخته می‌شود.»
مرکز سیار معاینه‌فنی خودرو در پایانه مسافربری شهید کلاهدوز جانمایی شد. شهردار منطقه 13 دراین‌باره گفت: «با توجه به درخواست مکرر شهروندان برای بهره‌مندی از خدمات مراکز معاینه‌فنی و نیازسنجی صورت گرفته در محدوده، یک مرکز سیار معاینه‌فنی‌خودرو در پایانه مسافربری شهید کلاهدوز مستقر شد.»
اخبار به روایت آمار پهنه شرقی پایتخت را با هم مرور می کنیم.
ضایعات شیشه‌ساختمان‌های درحال تخریب و نوسازی توسط اداره پسماند شهرداری منطقه 14 جمع‌آوری می‌شود. شهردار منطقه دراین‌باره گفت: «با توجه به غیرقابل تجزیه بودن ضایعات شیشه، اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه 14 طرح جمع‌آوری ضایعات شیشه را قبل از تخریب طرح‌های ساختمانی اجرا می‌کند.»
مدرسه خیّرساز «بهار» در خیابان گلستان منطقه ۸ بازسازی می‌شود. مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه 8 در مراسم کلنگ‌زنی این مدرسه گفت: «دبستان بهار یکی از مدارس فرسوده منطقه 8 است که از مدت‌ها پیش برای حضور دانش‌آموزان مناسب نبود.»
سرعت کم فعالیت‌های عمرانی در بزرگراه شهید رستگاری باعث دلخوری اهالی محله رضویه شده است

دردسرهای همسایگی با بزرگراه نیمه‌کاره

گزارش ویژه
شهرک رضویه، در شرقی‌ترین قسمت تهران جایی که منطقه 15 تمام می‌شود قرار گرفته است. محله‌ای که قدمت آن 40 سال یا کمی بیشتر است. شکل‌گیری‌اش با محله مشیریه بوده ولی شرایط رفاهی آن با محله همسایه زمین تا آسمان فرق می‌کند. انگار زمان در این محله متوقف شده است. با اینکه نمای خانه‌هایش نوساز به نظر می‌آید، اما بافت محله نشان می‌دهد که تا محقق شدن ایده‌آل‌ها فاصله زیادی دارد.
تفریح در فضای جنگلی

تفریح در فضای جنگلی

در چهارمین روز «هفته تهران» که روز «طبیعت و تهران» نامگذاری شده بود، پنجمین بوستان بانوان پایتخت با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری در منطقه 4 افتتاح و درهای این بوستان در جنگل‌های لویزان به روی بانوان شمال‌شرق تهران گشوده شد.
تعیین تکلیف 60 ملک فرسوده خیابان خاوران

تعیین تکلیف 60 ملک فرسوده خیابان خاوران

وضعیت نوسازی 60 پلاک ریزدانه خیابان خاوران مشخص می‌شود. معاون شهرسازی و معماری شهردار منطقه 14 دراین‌باره می‌گوید: «حدود 6 سال از اعلام آمادگی مالکان بافت فرسوده در خیابان خاوران می‌گذرد و در این مدت حدود 50 پلاک برای تجمیع آماده شده‌اند و بقیه رضایت ندارند.»
باغ ایرانی در محله مبارک‌آباد
بوستان صدف یکی از بوستان‌های بزرگ شمال‌شرق تهران در میدان هروی، خیابان شهید کاظمی، کوچه گل‌ها قرار دارد که در سال۱۳۷۳در جنوب محله مبارک‌آباد افتتاح شد. در طراحی این بوستان 3 هکتاری فضای هندسی منظم، محوطه‌سازی و سایر ویژگی‌های باغ‌های ایرانی دیده می‌شود.
PDF چهارشنبه 1 آبان 1398
کوتاه محله
کاسب خوشنام بازار و درآمدش زیاد بود. چرخ زندگی‌اش خوب می‌چرخید. کم و کسری نداشت که دغدغه ذهنش شود ولی از اینکه خودش در رفاه باشد و دیگری در تنگدستی حس خوبی نداشت. دلش می‌خواست برای همنوعانش‌کاری انجام دهد.
«جواد مجابی» شاعر و نویسنده معاصر که خانه‌اش در کنار یکی از بزرگراه‌های پر‌‌تردد شهر تهران است، می‌گوید: «شب‌ها انگار کامیون‌ها از وسط رختخواب من رد می‌شوند.» این حرف، حرف دل خیلی‌هاست.
محله شورا در قسمت شمال‌شرقی منطقه 13 قرار گرفته و تا دوره قاجاریه هیچ‌گونه ساخت‌وسازی در این محله صورت نگرفته بود.
«فاطمه احمدی» یکی از هنرمندان نقاش منطقه 15 و ساکن محله اتابک است. او از 10 سال پیش به‌صورت حرفه‌ای و تخصصی در رشته سیاه قلم فعالیت می‌کند و علاوه بر تدریس در مراکز فرهنگی، آثار نقاشی خود را در نمایشگاه‌های معتبر عرضه کرده‌است.