40
چهار شنبه 16 مرداد 1398
شماره 7730
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

افتتاح سینما در تهرانپارس

خبر کوتاه
پردیس سینمایی شاهین در محله تهرانپارس با ظرفیت 500 صندلی به‌زودی افتتاح می‌شود.
اخبار ویژه
طرح پلازای تونل امیرکبیر در منطقه 14 اجرا خواهد شد.
مدرسه امام حسینع در منطقه 15 به بهره‌برداری می‌رسد.
طرح آرام‌سازی مسیل باختر اجرا می‌شود. معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردارمنطقه 8 دراین‌باره می‌گوید: ‌«این طرح با اصلاحات هندسی و ترافیکی و با هدف تأمین ایمنی در‌ تردد خودروها و شهروندان و کاهش تصادفات حدفاصل میدان امام‌رضاع تا بزرگراه امام علیع انجام می‌شود.»
در سال‌های نه چندان دور که خانه‌ها حیاط داشتند، اهل خانه، حیاط نقلی‌شان را با ذوق و سلیقه‌ با انواع گل و گیاه می‌آراستند، ولی کم‌کم با تبدیل شدن خانه‌های حیاط‌دار به آپارتمان، درختان داخل کوچه‌ها تنها فضای سبز محله و دلخوشی آپارتمان‌نشینان شدند.
محله دولاب در منطقه 14، در گذشته ده بسیار قدیمی در محدوده شرقی تهران بوده که تا پیش از توسعه شهر تهران جزو نواحی خارجی آن محسوب می‌شد. دروازه دولاب به دروازه‌ای خارج از محله اطلاق می‌شد که در آنجا زمین‌های کشاورزی فراوان و چاه‌های آبی که به وسیله آبکش فلزی آب را از چاه بیرون می‌کشیدند و به آن «دلو» می‌گفتند، وجود داشت.
جایگاه‌های سوخت سیار منطقه 13 افزایش می‌یابد. معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه 13 دراین‌باره گفت: «طرح جانمایی خودروهای حامل سوخت سیار به تازگی در منطقه 13 اجرا و یک دستگاه خودرو حامل سوخت سیار در میدان چایچی جانمایی شده‌است.»
نخستین جشنواره ورزشی-تفریحی ویژه معلولان در منطقه 8 با استقبال مواجه شد

اراده زندگی

گزارش ویژه
«معلولیت محدودیت نیست». این سخن را از زبان یکی از معلولان می‌شنویم که در نخستین جشنواره تفریحی ورزشی معلولان منطقه 8 شرکت کرده است. با توجه به اینکه معلول است عزم راسخی دارد و توانسته توانایی‌های خود را نشان دهد. او تا حدودی برای خودش و زندگی‌اش ناممکن‌ها را ممکن کرده و خواسته و توانسته آنچه را که می‌خواهد به دست بیاورد.
زیباترین تصویر محله همدلی اهالی

زیباترین تصویر محله همدلی اهالی

«رضا اسماعیلی» شاعر آیینی، مرد خوش سخنی است. بلندبالا و تحصیلکرده است. وقتی که سخن می‌گوید مجذوب حرف‌هایش می‌شوید. اصل سخنان او بر کرامت انسانی استوار است و می‌گوید: «آنچه بیش از هر چیز در شرق تهران زبانزد است، فرهنگ ایرانی‌0 اسلامی شهروندانش است که باعث شده بافت سنتی اخلاقی آنها حفظ شود.»
شکوفایی ورزش معلولان در شرق تهران

شکوفایی ورزش معلولان در شرق تهران

توزیع عادلانه امکانات فرهنگی، اجتماعی و خدمات شهری در محله‌های مختلف شهر و بین شهروندان، از رویکردهای اصلی مدیریت شهری در دوره جدید محسوب می شود که با انجام اقدامات در حوزه‌های گوناگون در حال انجام است. یکی از شعاری‌های محوری مدیریت شهری در این زمینه «تهران، شهری برای همه» است که در قالب آن سعی شده برای همه ساکنان شهر تهران، خدمات فرهنگی، اجتماعی و خدماتی به‌طور یکسان ارائه شود. از جمله در بخش‌های ورزش، سلامت و مهارت‌های زندگی که از ضرورت‌های زندگی در شهرهای بزرگ مانند تهران است.
PDF چهارشنبه 16 مرداد 1398
کوتاه محله
اهالی تکه پانزدهم پایتخت در هفته‌های اخیر شاهد افتتاح 15 طرح مختلف شهری با حضور شهردار تهران بودند. بهره‌برداری از این طرح‌ها نویدبخش روزهای خوب است که کیفیت زندگی در جغرافیای منطقه 15را ارتقا می‌بخشد.
با وجودی که 17 سال بیشتر ندارد اما 15 مدال جهانی در رشته تنیس روی میز را در کارنامه ورزشی‌اش دارد.
بوستان توسکا یکی از 10 بوستان جنگلی بزرگ پایتخت است که 38 سال پیش در جنوب‌شرق تهران و منطقه 15 تأسیس شده است.
تیم‌های منتخب مسابقات محله‌ها به مرحله فرامنطقه‌ای اعزام می‌شوند.